Перший заступник Керівника Офісу Президента Сергій Трофімов представив нового голову Вінницької ОДА

Президент Володимир Зеленський у Вінницю не приїхав.

Сьогодні на сайті Президента України з’явилось одразу два Укази, один про звільнення Валерія Коровія з посади голови Вінницької облдержадміністрації, другий про призначення на посаду Владислава Скальського.

Таким чином Валерій Коровій так і не побив рекорд Олександра Домбровського по тривалості перебування на посаді голови ОДА, але в призначенні нового очільника області збереглась певна тенденція. Владислав Скальський вже другий поспіль заступник міського голови Вінниці, який очолює наш регіон. Обидва керівники мають економічну спеціалізацію, що стало одним з головних чинників погодження на посаду свого часу Коровія і зараз Скальського.

До честі нового голови обласної адміністрації, перед самою процедурою призначення Владислав Скальський не побоявся і не проігнорував декілька груп мітингувальників, які зібрались під будівлею обласної ради, підійшов та поспілкувався з ними.

Ложкою дьогтя в процедурі призначення нового очільника області стали традиційні орагнізаційні трабли адміністрації Валерія Коровія. За відстутності на заході Володимира Зеленського, який в практично в кожному регіоні роздає на горіхи тим, чи іншим обласним чиновникам, до трибуни прорвався вінницький активіст Сергій Щетинін, з палкими спічами не по темі, були й інші неприємні моменти. На щастя цього разу мікрофони ніхто ні в кого не виривав та перших осіб міста та області не штовхав – і то добре.

Які ж зміни чекають на область з призначенням нового керівника – будемо відслідковувати. По переду у Владислава Скальського перший іспит – формування команди. В кулуарах влади вже йдуть дискусії: чи залишаться на своїх посадах старі керівники ключових департаментів та заступники голови ОДА, адже новий президент та його команда йшли з гаслами повного перезавантаження влади в центрі та на місцях. За яким принципом буде формуватись команда: професійним, чи по принципу особистої відданості, знайомств та родинних зв’язків тощо. Чи зуміє новий керманич області посилитись потужним керівником СБУ, обласної прокуратури, поліції, чи на ці посади “спустять” столичних кандидатів для політичного балансу та системи адміністративних противаг в нашій області.

А далі другий і головний для регіону виклик – продовження реформи децентралізації, до повної ліквідації обласних та районних адміністрацій та зміни їх на виконкоми і, власне, головний виклик: місцеві вибори 2020 року, які в умовах реформи місцевого самоврядування, адміністративно-територіальної реформи, фінансової децентралізації стануть ключовою точкою біфуркації та окреслять політичні впливи у Вінницькій області на наступні 5 років.

Читати детальніше: Голови Вінницької ОДА, хто з них і чим запам’ятався вінничанам

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net