7 грудня в Україні відзначають день місцевого самоврядування.

З нагоди свята у приміщенні Вінницької обласної ради традиційно відзначили кращих працівників цієї сфери управління.

Окрім начальника обласної військової адміністрації Сергія Борзова, голови Вінницької обласної ради В’ячеслава Соколового і міського голови Вінниці Сергія Моргунова, у заході взяв участь колишній мер Вінниці та екс-прем’єр-міністр Володимир Гройсман, який після початку війни доволі рідко з’являється в публічному просторі.

Під час вітального слова Сергій Моргунов (голова Вінницького обласного осередку “Української стратегії Гройсмана”) партійному лідеру Володимиру Гройсману (голова партії) за впровадження реформи децентралізації, “що зробила громади сильнішими навіть у війну”.

Нагадаємо, що концепція передачі повноважень на місця була сформульована ще у 2014-2016-му роках. Причому Арсеній Яценюк, який тоді був прем’єр-міністром, претензій на батьківство реформи не висував, адже готували її спільними зусиллями президентської адміністрації (Петро Порошенко), Верховної Ради, уряду, експертів та міжнародних партнерів. Тривала реформа децентралізації і після того, як Володимир Гройсман позбувся крісла керівника Кабміну (2019).

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Вячеслав Соколовий у вітальному слові окремо відзначив роботу Міжрегіональого  координаційного гуманітарного штабу, який налагодив отримання гуманітарної допомоги від іноземних країн та розподіл цієї допомоги між громадами Вінниччини та інших регіонів країни.

Головою Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, який був створений обласною та Вінницькою міською радами, є колишній прем’єр-міністр країни Володимир Гройсман.

Висвітлюючи зазначену подію, офіційні джерела обласної військової адміністрації про участь в Координаційній раді де-факто приватної особи (Володимира Гройсмана) лаконічно не згадують.

Не згадує в своїх соцмережах про нечастий публічний захід і сам експрем’єр. Але, з дещо інших, суто політтехнологічних мотивів. Про які ми поговоримо вже в наступних публікаціях нашого видання.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net