“Власть сильна как никогда”. Президентські вибори на Вінниччині. Ч.7

До першого туру президентських виборів ще далеко. До другого – тим більше. Але те, що між ними відбудеться на політичній арені Вінницької області ми можемо розповісти уже сьогодні.

Не те, яким чином вестимуть себе певні політичні гравці (вдаватися до шарлатанства передбачення майбутнього ми не готові), а те, у якому напрямку розвиватимуться події, виходячи з логіки сьогодення.

Влада

“Я хотів би, щоб владу поважали”, – сказав керівник облдержадмінстрації Валерій Коровій звертаючись до редакторів районних газет на черговій офіційній зустрічі з медійниками області.

А хіба у Вінницькій області не поважають владу? Поважають. Ще й як! І взагалі, на Вінниччині “власть сильна как никогда”. Ну подумаєш, на центральній площі міста, у Вінниці, в “президентській” області, купка активістів вимагала прибрати політичний намет Петра Порошенка, рвали на очах у поліції і ЗМІ агітаційні газети президента і ледве не побили першого заступника голови ОДА, керівника обласної партійної організації “Блок Петра Порошенка” Андрія Гижка.

Але в цілому у влади все під контролем.

От наприклад. До дня закоханих у Вінниці було заплановано два концерти студії «95 квартал». Заходи було погоджено, квитки продано, але адміністрація залу (Будинок офіцерів) відмовила колективу у виступі, мотивуючи це тим, що Володимир Зеленський є кандидатом у Президенти України, а процедура оформлення оренди, відповідно до чинного закону про вибори, не дотримана.

«Мужчина, в принципе, всё правильно сказал»…

Штаб Зеленського, якщо він готувався перед виставою Зеленського-актора демонструвати ролик про Зеленського-кандидата мав оплатити оренду з виборчого фонду, і, взагалі, дотримуватися законодавства.

Юристи штабу не знали цього? Знали.

Однак у цьому моменті ми спостерігаємо технологію, вбивчу для влади. Не для перемоги Зеленського (він тут ні до чого), а саме для поразки влади.

Технологія ось у чому. Зеленський порушив? Порушив, і його за це покарали.

А чи порушував законодавство про вибори президент, виступаючи з агітацією з церковного алтаря? Чи оплачували з його виборчого фонду оренду собору?

І чи не очевидними для усіх є спроби підкупу?

Такі питання виникнуть не у журналістів та технологів – ми й не таке бачили.
Вони є і будуть поширеними у повсякденних розмовах вінничан: «А ти чула, що Зеленському виступ заборонили?» Помножимо це на чергові комунальні платіжки, і отримаємо результат, що умовних «противсіх» Зеленський набрав електоральних балів на порожньому місці. І, швидше за все, його штаб це спеціально спровокував. А влада по-дурості влізла у цю пастку.

А потім виправдовувалися, що «ми були у відпустці – нам можна, а їм – зась».

Ну, й з приводу тарифів сказала, що «все нормально». Хвилюватися немає причини.

Як було б ефективно? Виставити пікет з плакатами, які б побачили відвідувачі (про «Україну – порноактрису», про російській бізнес, про вибачення перед Кадировим), а потім офіційно прокоментувати це під час прес-конференції. Вирішили піти простим шляхом – заборонити – і отримали зворотній ефект.

Наступне питання, а у «БПП», взагалі, в області штаб якийсь працює? Існують спікери, які можуть виступати перед публікою? Судячи з офіційного сайту ЦВК, у кандидата у Президенти України П. О. Порошенка в округах довірені особи не зареєстровані (дані на 17.02.19).

І, гадаєте, адміністративні ж перепони для інших кандидатів, спонукають їх у подальшому підтримувати претендентів від влади?

У того ж Зеленського, якому ми приділили і так багато часу – також ні. Але він вірно використовує тактику криголама. Тому виникає парадоксально ситуація. Зеленський при вакуумі політичних ідей, у випадку використання адміністративного ресурсу влади, виглядає привабливіше, аніж інші претенденти.

Якщо хід подій виглядатиме таким чином, то Зеленський – може й не виграє, але Порошенко точно програє. Зеленський ще не політик, але лише телевізійним та фейсбучним існуванням може поламати (і поламає) усі карти владі.

Тим більше, що всередині провладної команди уже помітні серйозні негаразди.

Що чути про народних депутатів? На Юрія Македона, наприклад, НАЗК протокол склало. І все.

Прогноз № 1. З таким підходом до організації виборчої кампанії та взаємодії із суспільством влада нагадуватиме між першим і другим туром картковий будинок, коли структура розсипатиметься на частини, а окремі особи бігатимуть домовлятися про політичний притулок на найближчі місяці.

Начебто опозиція

Скажете – ви за Юлю тут агітуєте? Та, ні. Тактика місцевих партійних структур «Батьківщини» є настільки ж дуболомною, що й Тимошенко швидше за все програє.

На сайті обласної «Батьківщини» з’явилися новини! Два тижні не було (вирішувалися фінансові питання?), аж раптом були оприлюднені.

«Олексій Рябчин поспілкувався з громадою на Вінниччині». Вчитаємося у публікацію уважно. Вона з двох абзаців + фото.

Абзац перший.

«Олексій Рябчин зустрівся з жителями Іванівської ОТГ та привітав голову територіальної громади Михайла Кулика з нагородою «Людина року 2018».

Представник «Батьківщини» також поспілкувався з медиками Калинівської районної лікарні, працівниками ТОВ «Дом», головним редактором Калинівської районної газети «Прапор Перемоги» та провів зустріч із головою Калинівської районної ради».

Навіщо було писати про зустріч з редактором газети, з яким лише і можна було домовлятися про розміщення агітаційних матеріалів на користь Ю. В. Тимошенко – незрозуміло.

Більш пікантним є пункт про Іванівську громаду, яку давно опікує народний депутат Олексій Порошенко. І тут би запитати у керівництва ОТГ: «Ти за кого – за нас, чи ведмедя», але то їхні справи. Місцеве самоврядування завжди орієнтується на будь-якого потенційного переможця.

Насправді цікавим є фото. З головою районної ради, екс-регіоналом, депутатом облради фракція “Партія регіонів” генералом Василем Поліщуком. Прес-служба вінницької обласної «Батьківщини» не така тупа (сподіваємося), що замість світлини нардепа з трудовим колективом розмістила фото з опонентом. Тут, вочевидь, є певний задум. А саме – сигнал усім «колишнім», що ЮВТ готова їх прийняти і повернути в обмін на лояльність. До «колишніх» сигнал дійде, а до електорату?

Абзац другий.

«Продовжую розбиратися в позитивних і негативних аспектах медичної реформи та децентралізації на місцях. Дуже корисно спілкуватись із практиками в регіонах, щоб мати аргументи проти теоретиків у Фейсбуці та на ефірах», – прокоментував на Фейсбук-сторінці Олексій Рябчин свій черговий візит на Вінниччину.

Вбивче.

Децентралізація – це добре, чи погано? Штаб і технологи ще не вирішили?

А про медичну реформу ДО початку виборчої кампанії не зважилися думку сформувати? Тоді, навіщо взагалі ЮВТ претендує на пост Президента, якщо у неї відсутній погляд на питання внутрішньої політики в Україні?

Ще одна новина.

Представники «Батьківщини» обговорили з вінничанами найактуальніші проблеми.

Днями у Вінниці депутат міськради від «Батьківщини» Ганна Давиденко та голова Правобережного партосередку Сергій Пастухов разом із місцевою командою поспілкувалися з мешканцями міста, роздаючи газету «Вечірні вісті».

Ганна Давиденко виявляється головним спікером проекту ЮВТ у Вінниці. За якою (Давиденко) довгий, дуже довгий, неймовірно довгий шлейф політичних і корупційних скандалів.

Тому знайте, «юлефіли», що можливо вона й буде керувати вами у випадку обрання Юлії Тимошенко Президентом України.

Прогноз № 2. Людмила Щербаківська, яка вважає, що саме до неї побіжать місцеві політики і чиновники між першим і другим туром (якщо до нього потрапить її партійна шефиня), жорстоко помиляється. Вони побіжать до тих, хто реально впливає на ситуацію в області, але вимушений буде перефарбуватися і «біло-сердешних». І Юлія Тимошенко це прийме. Теж начебто опозиція

«Олег Березюк пропонує обирати не програми, а біографії». Контрольний постріл у голову «Самопомічі». В усьому цивілізованому світі – навпаки.

Ну, й щоб два рази не вставати: «А от про сміття у Львові питань не було. І це свідчення того, що люди розуміють, що «сміттєва криза» у Львові була створена штучно, щоб мати влив на Андрія Садового і «прибрати» до рук непокірну фракцію «Об’єднання «Самопоміч» у Верховній Раді».

Як в оповіданнях Чехова. Усім нагадав про те, про що краще б було не згадувати.

«Самопоміч», взагалі, на минулому тижні відзначилася. Згідно з висновком поліграфолога, один із трьох депутатів від «Самопомочі» казав неправду про своє голосування в облраді. Партія зобов’язала соратників подати позов до суду щодо скасування рішення ради про дерибан вінницького лісу та створила робочу групу для проведення внутрішнього розслідування стосовно участі партійців у цьому голосуванні.

Тепер будуть виключати з фракції. Або не будуть…

«Радикал» Ляшко на Ладижинській ТЕС. У фірмовому робітничому спецодягу і касці.
«Вот оно чё, Михалыч». Саме цю відому фразу промовляють вже більше року більшість працівників металургійних та інших заводів Ріната Ахметова в зв’язку з візитами на них лідера РПЛ.

В інших, менш рейтингових структурах, теж все зрозуміло. Як, наприклад, тут, де у «Опозиційної платформи – За життя» кількість партійців у Піщанському районі зросла вдвічі. З трьох до шести.

Прогноз № 3. Рейтинги абсолютної більшості з 44-х кандидатів на пост Президента України коливаються у межах статистичної похибки. Приблизно ідентичний показник вони отримають після підрахунку голосів. Проте увагу на себе звернути необхідно. А тому вони вдаватимуться до розхитування ситуації після першого, та й другого турів.

P.S. Управління Служби безпеки України у Вінницькій області звернулося до громадян з проханням повідомляти про інформацію, яка може свідчити про спроби спроби дестабілізації громадського порядку та підривну діяльність ворожих спецслужб напередодні виборів Президента України.

Але, здається, надто високий рівень бажаючих підвищити градус внутриполітичного протистояння.

На жаль, і влада, і опозиція йдуть цим шляхом.

Завжди Ваш Віталій Горковчук і вся редакція “Політичної Арени Вінниччини”

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net