Голів РДА стимулюють преміями, надбавками та матеріальною допомогою на вирішення соціально-побутових проблем

Днями, а саме 5 жовтня, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій підписав Розпорядження «Про затвердження Порядку погодження виплати надбавки за інтенсивність праці, премії та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань головам райдержадміністрацій».

Фото з наради голови облдержадміністрації з головами РДА

Не так давно голів РДА вивели зі статусу держслужбовців, після цього їм дозволено очолювати політичні партії. Автоматично керівники районів були позбавлені всіляких доплат за вислугу років, ранг держслужби та інших матеріальних стимулів, але, як бачимо, столичне начальство знайшло інші законодавчі шпарини, щоб забезпечити голів райдержадміністрацій фінансовими бонусами за кошти платників податків.

Зазначимо, що документ створено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2016 року № 304 «Про умови оплати праці посадових осіб, керівників та керівних працівників окремих державних органів, на яких не поширюється дія Закону України «Про державну службу »» (зі змінами).

Розпорядженням передбачається, що голови райдержадміністрацій отримують надбавку за інтенсивність праці, премії та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань.

Документ регламентує суму надбавки за інтенсивність – вона не може перевищувати 100% до посадового окладу «в межах економії (!) фонду оплати праці».

Сума премії не визначена. Скоріше за все точну цифру можна буде дізнатися із декларацій посадовців.

Регламентується премія наступним чином: «Преміювання голів райдержадміністрацій здійснюється відповідно до Порядку, установленому керівником відповідного органу та затвердженого .» (саме так – просто затвердженого!)

Преміювання може здійснюватись щомісячно, або щоквартально «відповідно до особистого внеску в загальний результат роботи за місяць або квартал».

Подання роблять «з 10 по 15 число місяця або останнього місяця кварталу, за який нараховано премію».

Надбавки і премії потрібно затверджувати в облдержамдіністрації. «Департамент фінансів облдержадміністрації, після одержання подання райдержадміністрації, проводить експертизу розрахунку економії фонду оплати праці та надає відповідний висновок облдержадміністрації», – йдеться в документі.

Насамкінець для голів райдержадміністрації передбачена матеріальна допомога, яка виплачується раз на рік в сумі посадового окладу.

Це така собі цифрова константа, але і тут без «вищої математики» не обійшлося.

Отримати допомогу посадовці можуть при виконанні певних умов – особистої заяви про допомогу та «погодженні» облдержадміністрації. Про експертизу в цьому пункті вже не йдеться.

В документі також зазначено, що «нарахування та виплата матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань здійснюється на підставі рішення облдержадміністрації та відповідне розпорядження голови райдержадміністрації».

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net