3 жовтня у Вінниці пройшов масштабний захід – «Форум громад Вінниччини: Економічний план Перемоги», співорганізаторами якого виступили  громадське об’єднання «Ми-Вінничани» та ГО «Центр соціально-політичного моніторингу “Вектор”».

У роботі форуму взяли участь народні депутати України нинішнього та минулих скликань – Лариса Білозір, Микола Кучер, Сергій Кудлаєнко, голова ГО “Ми – Вінничани” Валерій Коровій, керівник БФ “Український Альянс” Микола Філонов, голови та посадовці громад Вінницької області, некомерційного сектору, представники найбільших інвесторів Вінницької області, делегації громад з інших регіонів України.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов.

Одним із спікерів зібрання виступив третій президент України Віктор Ющенко.

Одним із спікерів Форуму Громад Вінниччини виступив третій президент України Віктор Ющенко.

Він виступив під час першої панельної дискусії “Візія Ющенка: Оборона. Економіка. Національна ідентичність”.

Віктор Ющенко звернувся до учасників форуму, представників громад Вінниччини:

«У зміцненні економічної спроможності громад на Вінниччині головним чинником є аграрне виробництво. І ми підходимо до тієї точки, коли Україна, разом із партнерами може організувати «зерновий ОПЕК». Ринок починається із зерна. І із 106 млн тонн валу, 70 відсотків ми не можемо розмістити на елеваторах. А це значить – що воно втрачає до 20% вартості. Том, без розвитку інфраструктури не зможе розвиватися місцева економіка».

Третій президент держави зробив для учасників форуму своєрідних глобальний економічний огляд світових ринків, перспектив розвитку економіки та місця у цих процесах воюючої України.

Завершив свій виступ Віктор Ющенко рядками із Тараса Шевченка:

Мій любий краю неповинний!
За що тебе Господь кара,
Карає тяжко? За Богдана,
Та за скаженого Петра…

Досвідом роботи у форматі взаємодії «ОТГ – інвестор» поділилися голови ОТГ, у тому числі, в.о. голови м. Ладижина Олександр Коломієць.

 Досвідом роботи у форматі взаємодії «ОТГ – інвестор» поділилися голови ОТГ, у тому числі, в.о. голови м. Ладижина Олександр Коломієць

Про захід повідомив сайт Вінницької ОВА – на сторінці органу влади розмістили публікацію про участь у заході керівництва – Сергія Борзова та його заступника Сергія Здітовецького.

Відреагувала на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук і народна депутатка України Лариса Білозір.

Відреагувала на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук і народна депутатка України Лариса Білозір. У публікації вона поділилася інформацією про обговорення бюджетних викликів та залучення інвестицій в умовах війни. Зокрема, про свою позицію щодо урядового законопроєкту № 10037, норми якого спрямовані на те, щоб забрати у громад військовий податок на доходи фізичних осіб в Державний Бюджет.

На думку парламентарки від Вінниччини – потрібно не допустити провалу місцевих бюджетів. Бо це підтримка соціальної інфраструктури, шкіл, садків, облаштування укриттів, підтримка родин військових і ветеранів. «Нині 97% доходу дежави йде на оборону. І це правильно. Тому важливо знайти баланс між фронтом та тилом. Адже не простий час потребує від усіх нас виважених та обґрунтованих рішень», – написала вона.

Лариса Білозір внесла альтернативний законопроєкт, відповідно до якого потрібно розділити сплату ПДФО 50/50: половина податку сплачується за місцем реєстрації, а друга половина — за місцем проживання.

Наші всі зусилля, як фізичні так і  економічні маємо спрямовувати на зміцнення оборонного сектору - сказав на форумі Микола Кучер.

«Наші всі зусилля, як фізичні так і  економічні маємо спрямовувати на зміцнення оборонного сектору. Війна в Україні змусила європейські країни збільшити інвестиції в оборонні технології. Цим шляхом має йти також і наша країна та економіка. Ми вже не маємо ілюзій, про швидкий перебіг цієї війни. Тож наша спільна задача – держави, бізнесу і всього суспільства – працювати злагоджено та ефективно для наближення довгоочікуваного переможного миру!», – написав за підсумками форуму народний депутат Микола Кучер.

відреагував на захід й один з його організаторів Микола Філонов.

«1. Максимальне посилення ЗСУ. 2. Системна робота в інформаційному просторі 3. Трансформація економіки. На мій погляд – це сьогодні три основні напрями на яких потрібно сконцентрувати зусилля громадського сектору. Важливим фактором наближення Перемоги повинна стати і консолідація громад. Сьогодні кожен учасник місцевого самоврядування повинен займати виключно державницьку позицію і генерувати лише такі сценарії, які наближають нашу перемогу», – відреагував на захід й один з його організаторів Микола Філонов.

Нагадаємо, під час діалогу високого рівня у штаб-квартирі Ради Європи в Страсбурзі у листопаді минулого року було заявлено, що Добре демократичне врядування є однією з ключових реформ в Україні.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net