Втрата “даху” на столичному рівні, який раніше дозволяв чиновникам Вінницького міськвиконкому почувати себе впевнено на тлі будь-яких скандалів, пов’язаних з земельними оборудками та фінансовими махінаціями, — знову дається взнаки. 

Не встиг вгамуватися інформаційний резонанс від повідомлення, що обласна прокуратура розпочала перевірку законності будівництва ТРЦ біля Центрального ринку — як світ побачили дві новини, що мають засмутити вінницьких чиновників.

Насамперед, прокуратура виявила чергову порцію порушень при порушенні тендерних процедур щодо закупівлі робіт з реконструкції вул. Батозької. Крім того, запитання виникли у зв’язку із  зволіканням з проведенням будівельних робіт на цьому об’єкті та їхнім фактичним припиненням з червня цього року.

Показовим є й причина загострення уваги до цієї проблеми — суспільний резонанс, а також публікації у ЗМІ

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

А це значить, по-перше, що вся аргументація міськвиконкому Вінниці, що “будівництво зупинилося, оскільки почалася війна й немає коштів”, є сумнівною. Адже, спочатку слід було дану реконструкцію підготувати та змусити підрядників підписати зобов’язання, а вже потім починати, а не стартувати, не знаючи, як завершити. А це уже є серйозним сигналом з приводу (не)компетенції посадовців муніципального управління Вінниці.

По-друге, стратегія міськвиконкому та вузького кола бізнесменів, наближених до нинішніх та колишніх перших осіб міста — “Робимо що і як хочемо, а публікації ЗМІ та негативну реакцію громадськості ігноруємо” — зазнала повного краху. Рано чи пізно це мало статися, і відтепер “суспільний резонанс”, який давно і вперто не помічала міська влада, призвів до фіаско з черговою “схемою” передачі вигідних бюджетних замовлень “своїм” підрядникам, які до того ж не поспішають виконувати роботу.

Згодом в інформаційному просторі з’явилась новина про те, що Вінницький суд заборонив реорганізацію Вінницького пологового будинку № 2, а також заборонив вчиняти будь-які дії реєстраторам щодо Вінницького пологового будинку 2, відповідно зупинено рішення Вінницької міської ради від 30 вересня.

Продовжився тиждень публікацією на порталі “Наші гроші”, автори якої ставлять під сумнів доброчесність вінницьких чиновників на процедурах закупівлею солі. 

Не можна сказати, що ця тема така вже нова для Вінниці. У 2020-му році справа навіть дійшла до суду, але тоді крайніми зробили рядових виконавців, хоча усі знали імена замовників.

Але сам факт, що загальноукраїнське видання нагадало про цю стару “схему” є ще одним підтвердженням про те, що саме за замовників цього разу взялися серйозно та ґрунтовно.

Перший “дзвіночок” у вигляді обшуків ДБР у міськвиконкомі, судячи з усього, вінницьких чиновників нічому не навчив. Вони й далі вважали (невідомо, щоправда, чому), що є “недоторканими”, яким все сходить і зійде з рук.

Проте лише за останні тижні з’явилося декілька рішень, спрямованих на злам звичних уже “схем” незаконного збагачення, які у Вінниці пестувалися роками.

І якщо така політика, справді, є системною і спрямована на те, щоб остаточно поламати всю корупційну конструкцію, то основним її наслідком буде докорінне політичне перезавантаження всієї політичної системи Вінницької області в новому політичному сезоні, після перемоги України.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net