Чи є «регіональний слід» у біографії «слуги народу» з Вінниці?

Нещодавно наш телеграм-канал “Політарена Вінниччини” опублікував архівні фото конференції Вінницької обласної організації Партії регіонів, яка відбулася приблизно наприкінці 2012 року. На одній з цих фото наші читачі ідентифікували людину схожу на чинного народного депутата від “Слуги народу” від Вінниці, який знаходиться в залі та бере участь у партійному з’їзді Партії регіонів.

Нещодавно наш телеграм-канал “Політарена Вінниччини” опублікував архівні фото конференції Вінницької обласної організації Партії регіонів, яка відбулася приблизно наприкінці 2012 року. На одній з цих фото наші читачі ідентифікували людину схожу на чинного народного депутата від “Слуги народу” від  Вінниці, який знаходиться в залі та бере участь у партійному з’їзді Партії регіонів.

Цей період – час тотального домінування прихильників Віктора Януковича в Україні взагалі, і на Вінниччині зокрема. 

«Регіонали» займають крісла голів облдержадміністрації та обласної ради. Очолити більшість департаментів та управлінь в ОДА, а також комунальні підприємства можна лише з партійним квитком ПР у кишені.

На парламентських виборах 2012 року Партія регіонів отримує в області відносно непоганий результат у 17,38%. Водночас, уже тоді назріває народний супротив режиму Януковича, який у 2010-2011-х роках фактично реалізував державний переворот, переписавши Конституцію під себе, встановивши цілковитий контроль над парламентом і судовою гілкою влади, а також посадивши до в’язниці багатьох опонентів. У Києві уже відбулися «податковий» та «мовний» майдани, по всій країні поширюють листівки з гаслом «Стоп Зек».

Сумарно, у Вінницькій області опозиційні сили здобувають у рази більше, аніж «регіонали» – 45,01% «Батьківщина», 13,38% – УДАР, 8,4% – «Свобода». Трон під Януковичем ще не хитається, але настрої українців по відношенню до власника Межигір’я уже змінилися з відносно нейтральних на кардинально негативні.

Отже, перед громадянами, які бажають зробити політичну кар’єру або реалізувати себе у громадському секторі, виникає альтернатива – долучитися до партії влади, яка користується потужним адмінресурсом та має фактично необмежені можливості. Або піти в опозицію і бути з більшістю земляків. Це було б чесніше, але небезпечніше з огляду на те, що «регіонали» не гребували силовими методами по відношенню до політичних суперників.

Якщо людина у той момент, знаючи про всі зловживання, долучається до ПР, то особливих принципів у неї немає.

І ось цікава деталь – на уже згаданих фото із зібрання «регіоналів» у Вінниці ми бачимо людину, схожу на чинного народного депутата України від ПП «Слуга народу» – Максима Пашковського. 

Якщо ми припустимо, що це все ж він, то виникає принаймні три запитання:

1) Якого рівня були його зв’язки зі структурою, яка допомагала Януковичу встановлювати в Україні диктаторський режим?

2) Чи збереглися у нього контакти з колишніми «регіоналами» і наскільки вони можуть впливати на його дії?

3) Чи знало керівництво «Слуги народу» про політичне минуле Пашковського, коли висувало його кандидатом в 11 окрузі (Вінниця)?

4) Чи приховав парламентар своє політичне минуле від виборців та однопарійців?

5) Чи порушив якісь норми законодавства при балотуванні до Верховної Ради?

За допомогою відкритих джерел відновити повну картину не так просто. Максим Пашковський – людина вкрай непублічна. За поодинокими повідомленнями відомо, що у 2000-х роках він працював у столичних юридичних фірмах, згодом, начебто перейшов у сферу IT-бізнесу. Хоча для усіх, скільки-небудь знайомих зі специфікою цієї сфери зрозуміло, що «просто так» перестрибнути у неї неможливо. Надто специфічний вид діяльності, який потребує компетентної підготовки.

Читати також: Вінницький нардеп Пашковський заявив, що його “змушують здати мандат”

Зрештою, не так важливо, чому Пашковський (якщо це він) намагався зв’язатися з «регіоналами» 13 років тому. Для багатьох бізнесменів лояльність до влади – обов’язкова графа у переліку їхніх особистих цінностей.

Більші наслідки для нинішніх політичних процесів в області може спричинити те, якщо у чинного нардепа ці зв’язки збереглися.

Якщо підтвердяться зв’язки народного депутата від «Слуги народу» з командою Януковича, то наслідки для репутації президентської вертикалі будуть ще більш руйнівними.

Наші колеги з видання «Новини Вінниці» надіслали народному обранцю запит, у якому просять підтвердити або спростувати факт його присутності на партійному заході прихильників Януковича.

Втім, і без цього уже можна стверджувати, що по мірі наближення завершення війни та призначення виборів усіх рівнів, колишні «регіонали» все більш впевнено підніматимуть голову, претендуючи якщо не на реванш, то на особисте повернення у владу.

Хоча, як ми знаємо, «колишніх» «регіоналів» не буває. 

Підписуйтесь на наш TELEGRAM → https://t.me/politarenainfo1