Розробка плану дій щодо відновлення місцевого самоврядування в Україні триває, – представниця Вінниччини в парламенті

• Народна депутатка Лариса Білозір повідомила про роботу над децентралізацією влади.

Про це вона заявила в ефірі “Суспільного”, де обговорювали питання, на якому етапі реалізації перебувала адміністративна реформа у минулому році.

“Вже зараз спільно з Радою Європи триває розробка плану дій щодо відновлення місцевого самоврядування в Україні після війни. Він, зокрема, включає також  і питання фінансового забезпечення адмінреформи у період до 2026 року”, — наголосила Л. Білозір.

Народна депутатка сказала, що під час військового часу, адміністративна реформа, яка дуже активно впроваджувалася парламентом цього скликання, показала власну життєздатність та успішність. Громади показали, що є спроможними і пройшли випробовування війною.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Особливо яскраво це видно на прикладі громад Київщини, Сумщини, Чернігівщини, які недовго були окуповані ворогом. Завдяки напрацьованим механізмам децентралізації вони дуже швидко відновилися, змогли відбудувати критичну інфраструктуру.  

Наразі перед місцевим самоврядуванням інші виклики. У тому числі вони пов’язані з вимушеною централізацією влади, адже йде війна. 

“На багатьох деокупованих територіях критично не вистачає депутатів місцевих рад, щоб сформувати з них військово-цивільні адміністрації. Складним залишається і безпекове питання. Але я впевнена — місцеве самоврядування на ці території обов’язково повернеться у повному обсязі після 2025-го року (рік чергових місцевих виборів — Ред.), коли Україна обов’язково переможе”, — підкреслила парламентарка.

Однак і наш комітет (Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, — Ред.), і парламентарі, і люди не допустять, щоб відбувся “відкат” (від децентралізації влади, — Ред.). І після завершення військового стану ми будемо повертатися до передачі влади на місця”, —   сказала Л. Білозір.

“Спільно з Радою Європи і за її фінансової підтримки наш комітет розробляє план дій на 2023-2026 роки щодо відновлення місцевого самоврядування, у тому числі у питаннях відбудови інфраструктури”, — окреслила найближчі кроки у рамках впровадження адміністративної реформи Л. Білозір.

Крім цього вона сказала, що на парламентському рівні розглядається питання про можливу зміну виборчої системи, адже за діючого Виборчого кодексу у нинішніх умовах буде дуже важко провести голосування.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net