Скоро розпочнеться новий навчальний рік, який триватиме з 1 вересня до 28 червня. Народна депутатка України Ірина Борзова наголошує, пріоритетом на місцях є створення безпечних умов перебування дітей у закладах світи.

«На ремонти укриттів не повинні збирати гроші з батьків! Власниками закладів загальної, дошкільної освіти та професійно-технічної освіти є органи місцевого самоврядування. Вони замовляють ПКД на будівництво або ремонт укриття і після того можна залучити державну субвенцію, чи допомогу міжнародних партнерів. Також громади зі своїх бюджетів можуть виділяти кошти на укриття, тому, що виділяють на ремонти площ і тротуарів. Півтора року повномасштабної війни показали, що пріоритетом роботи місцевої влади має бути створення безпечних умов перебування дітей у школах і дитсадках. Адже для кожної мами сьогодні найголовніше – безпека дитини», – зазначила Ірина Борзова.

З державного бюджету виділена субвенція місцевим бюджетам в сумі 1,5 млрд грн на облаштування укриттів в закладах освіти. Зокрема, на Вінницьку область – 30,8 млн грн.

«Також відомо, що є проблема з підвозом дітей до шкіл. Коли розпочалась повномасштабна війна громади віддавали шкільні автобуси на ЗСУ і для евакуації людей із зони бойових дій. В кожній області є потреба у шкільних автобусах. З державного бюджету виділено 1 млрд грн на закупівлю шкільних автобусів для громад. На Вінницьку область передбачена субвенція 50,9 млн грн. Пріоритетне право на забезпечення автобусами мають школи, де навчаються діти з особливими освітніми потребами», – пояснює Ірина Борзова, голова Вінницької обласної організації політична партія «Слуга Народу».

Також важливо щоб кожен вчитель мав ноутбук та доступ до мережі інтернет, аби мати можливість проводити освітній процес у форматі онлайн.

«У 2022 – 2023 році МОН у співпраці з компанією Google забезпечили хромбуками вчителів в рамках державної програми «ноутбук кожному вчителю». Також Фундація Олени Зеленської у співпраці з міжнародними організаціями забезпечили ноутбуками вчителів у регіонах, де йшли активні бойові дії. Загалом, Україні 90% вчителів забезпечені ноутбуками. Але відкритим залишається питання гаджетів для дітей з числа ВПО, які вчаться онлайн. Маємо працювати аби допомогти таким дітям», – каже Ірина Борзова.
Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo
Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net