• У Вінниці почала діяти муніципальна програма матеріальної підтримки. Раз на три місяці непрацюючі пенсіонери з мінімальною пенсією (2 093 грн, або 2 300 з надбавками, як повідомляють у міськвиконкомі) та ще кілька категорій людей можуть отримувати по 500 гривень – приблизно 167 грн на місяць.

Таким чином, допомога від влади Вінниці складе орієнтовно 5 грн / день.

За словами чиновників, уже близько 1 500 людей подали пакет документів на отримання цієї муніципальної виплати.

Але не все так просто.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

По-перше, претенденти на допомогу повинні мати прописку на території Вінницької міської громади. Зауважимо — не просто місце проживання, а саме прописку.

По-друге: щоб отримати виплату, потрібно подати у «Прозорому офісі» заяву на ім’я міського голови та зібрати пакет документів, у якому має бути:

• документ, що посвідчує особу – паспорт громадянина України, або інший документ, який підтверджує громадянство України;

• копія індивідуального податкового номера або паспорт із відміткою, що людина через релігійні переконання відмовилася від присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;

• свідоцтво про народження дитини (в разі потреби);

• пенсійне посвідчення (за наявності); довідка про відкриття особового рахунку в установі уповноваженого банку, у разі виплати щоквартальної соціальної допомоги через банківську установу;

• довідку про розмір пенсійної виплати за попередній місяць, який передує місяцю подачі заяви (за наявності).

ЗМІ повідомляють, що орієнтовна кількість отримувачів муніципальної щоквартальної виплати — 21 тисяча 862 людини. У бюджеті громади на ці виплати заклали 22 мільйони гривень.

Вінниця, звісно, далеко не перше місто, яке впроваджує таку програму. Але подібні виплати були трохи більшими, ніж кишенькові видатки. Наприклад, у тому ж Києві лікарі деякий час отримували по 5 000 грн допомоги щомісяця.

Крім того, якщо така практика впроваджується у містах, де її раніше не було, то це вірний знак — чекайте на вибори. Адже комплект документів — це не проста юридична формальність, а й найкоротший шлях до наповнення “Бази прихильників”. Причому місцеві чиновники точно знають, що і 500 гривень для такої категорії виборців — гроші.

Тож видатки, як бачимо, вкрай незначні (від 5 гривень міська влада не збідніє), а імідж захисника знедолених можна посилити. Та й Бази зайвими явно не будуть.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net