Між «зрадофілією» і реальними успіхами

Дайджест політичних події Вінниччини 19.03 – 25.03.2018.

Поки в країні панує політичне затишшя (відносне), є можливість дещо розповісти про реальні успіхи Вінниці і муніципальної влади.

По-перше, наше місто вкотре визнали найбільш комфортним місцем проживання в Україні. Вінничани – найбільше задоволені якістю послуг.

Перше місце у рейтингу Вінниця посідає за: тротуарами, збором сміття, транспортною інфраструктурою, вуличним освітленням, дорогами; спортивними закладами, університетами та закладами культури, базарами та іншими торговими місцями; парками та скверами, дворами, водопостачанням та якістю дворів та прибудинкових територій; доступністю для людей з інвалідністю та дитячих візочків; комфортом пішоходів, велосипедистів, водіїв власних авто та пасажирів, які користуються громадським транспортом.

Тут – без політичних висновків. Просто констатація факту.

По-друге, авіакомпанія МАУ з 25 березня запустила новий внутрішній рейс – «Київ-Вінниця». Щоденні рейси Київ-Вінниця-Київ виконуються на регіональному літаку Embraer-145 з двома класами обслуговування – бізнес і економічним. Час у польоті – 55 хвилин. Виліт з Києва о 20:25, виліт з Вінниці – о 06:20. Повідомляється, що в міру зростання обсягів перевезень на маршруті Київ-Вінниця МАУ розгляне можливість виконання рейсів на літаках більшої місткості, а також введення другої щоденної частоти.

Що це дає? Можливість оперативного зв’язку із столицею та швидким доступом до перельотів у понад 40 країн. Великий попит на авіарейс може привести у Вінницю компанії-лоукостери. І, взагалі, нові транспортні маршрути є завжди стимулом для розвитку інфраструктури.

По-третє, Вінниця посіла третє місце у рейтингу «Прозорість 50-ти найбільших міст України» за підсумками 2017 року. Дослідження провів Словацький інститут економічних і соціальних реформ (INEKO) спільно з Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД)

Нарешті, голова Вінницької ОДА Валерій Коровій увійшов до трійки кращих губернаторів.

Про це свідчать результати дослідження соціологічної групи “Рейтинг”, яке проводилося на початку лютого на замовлення Міжнародного республіканського інституту (США).

Так, в Ужгороді діяльність голови ОДА Геннадія Москаля схвалюють 50% опитаних. На другому місці – керівник Вінницької ОДА Валерій Коровій, діяльність якого підтримують 39% опитаних. Роботу голови Харківської ОДА Юлії Світличної схвалюють 37% опитаних у рамках дослідження жителів області. У всіх трьох областях зросло позитивне ставлення до діяльності ОДА порівняно з 2016 і 2017 роками.

Показники довіри до Валерія Коровія є, швидше, результатом поки що стабільної ситуації на Вінниччині, аніж наслідком проривних ініціатив облдержадміністрації.

Але стабільність – показник мінливий. І у випадку, якщо загострюватиметься політичне протистояння у Києві, резонанс дійде і до Вінницької області.

Поки що, стиснувши зуби, місцеві політики намагаються бодай зберегти правила поведінки. Наприклад, на одному із заходів, присвяченому проблемі людей з синдромом Дауна, який, за його словами, профінансував керівник Вінницького «Укропу» Григорій Зозулі, заштовхнулися депутат обласної ради від «БПП» Людмила Станіславенко і особа, яка називає себе «активістом» Таїса Гайда.

Справа у тому, що Гайда розмістила в Інтернеті декілька публікацій про причетність родини Станіславенко (Ткачуків) до захоплення прибережної землі.

По-суті , якщо інформація підтвердилася б, то кримінальну справу слід було б заводити щодо «дерибану» землі, якщо ні – то з приводу наклепу. Але усі роблять вигляд, що нічого не трапилося. Мабуть, домовилися. І, мабуть, метою публікації було не привернення уваги до проблеми, а натяк на те, що «слід домовлятися».

І домовляються. Хоча інколи, особливо у молодих місцевих політиків, «зриває кришу». Так, розголос отримала справа Давиденко проти Панчук, у рамках якої обидві депутатки звинуватили одна одну у «звірячому побитті». Поки що гучніше розповідає, що її побили Давиденко.

Вінницькі аграрії мітингували, щоб депутати внесли до порядку денного сесії законопроект №7403-2, яким повертається відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Але доріг, як в інших областях, не перекривали.

Студентська «Свобода» похвалилася зривом акції щодо впровадження культури «геїв, лесбіянок, бісексуалів та транссексуалів» у приміщенні, яке перебуває у комунальній власності. Чи планувалася така акція взагалі або «Свобода», за браком ідей, вирішила її вигадати, щоб блискавично перемогти – невідомо.

Інші політичні партії інформаційних приводів не продукують. А якщо розповідають про партійну роботу, то виникає відчуття, що краще б вони цього не робили (з огляду на «масовість» заходів).

Завжди Ваш Віталій Горковчук