Політичні наслідки старту авіамаршруту «Вінниця – Київ»

Авіакомпанія МАУ запустила щоденні регулярні рейси зі столиці до Вінниці і назад. Рейс є найкоротшим в Україні: загальний час у дорозі складатиме менше 1 години.

Додаємо до цієї новини те, що 23 березня був підписаний контракт між Ryanair і аеропортами “Бориспіль” і “Львів”. І отримуємо висновок, що, відповідно і вінничани отримали можливість швидко добиратися в усі кінці земної кулі.

Про подію місцеві та всеукраїнські ЗМІ написали багато, і оцінювати: потрібно було це робити, чи ні – є дурною справою, адже будь-який інфраструктурний проект, у тому числі новий маршрут, на який є попит, завжди є кроком вперед. І у розвитку країни, і у розвитку міста. І для економіки регіону, і для розширення зав’язків..

Тут важливо інше. Факт запровадження цього маршруту, безумовно, неможливо було б реалізувати без втручання вінницького «лобі» на самому верху. Для тих, хто має у цьому сумнів, радимо переглянути регіональні ЗМІ і оцінити масштаб інфраструктурних проблем у різних містах України. Від львівського сміттєзвалища до миколаївського мосту, від десятилітніх фантазій «метро на Троєщину» до Сміли, яка майже всю зиму просиділа без теплопостачання.

Проблема тут – в неймовірній зношеності інфраструктури, яка залишилася майже всюди з радянських часів, а де-не-де – з царських (водопровід в Одесі).

Але факт нового авіаційного маршруту свідчить про те, що Вінницю не просто спрямовують, її конкретно ведуть до статусу впливового регіонального центру, у якому стрімко концентруються нові технологічні, індустріальні, інфраструктурні, інтелектуальні потужності.

Таке лобіювання, безумовно, без участі Володимира Гройсмана реалізовуватися не могло. Що, у свою чергу, свідчить про те, що Вінниччина залишиться для нього, не дивлячись на подальші політично-партійні пасьянси, базовим регіоном, у якому він та його команда однозначно претендуватимуть на перемогу.

Дані соціологічних опитувань показують, що вінничани не відділяють команду Гройсмана-Моргунова від позитивних результатів, досягнутих нею. Так, четвертий муніципальний рейтинг оцінки з боку громадян діяльності влади показав, що Вінниці, по-перше, лідирує за більшістю показниками розвитку міста, а, по-друге, рівень довіри до міського голови Сергія Моргунова (68%) є близьким до рівня довіри до міської влади в цілому (62%)

Отже, асоціативний ряд: «Гройсман – Моргунов – муніципальна влада – комфортне для проживання місто» є доволі стійким.

Вдасться цей асоціативний ряд спроектувати на всю Україну, у випадку, якщо чинний прем’єр-міністр започатковуватиме власний політичний проект?

Буде залежати від того, хто долучиться до команди з регіональних еліт. Хоча довіра до місцевих лідерів наразі набагато більша, ніж до загальнонаціональних політиків, яких так або інакше вважають заідеологізованими.

А така акція, як започаткування нового рейсу є доволі знаковим сигналом для цих місцевих еліт, що долучення до ефективної команди дасть змогу й ефективніше лобіювати вирішення серйозних проблем і започаткування проектів розвитку на регіональному рівні.

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net