Місцеві депутати намагаються піаритись на парламентських округах. Виходить інколи погано, інколи смішно

Останнім часом в медіапросторі (в основному на сайті Вінницької облдержадміністрації та соцмережах) атиквізувався ще один депутат Вінницької обласної Ради - Вадим Соляник (фракція "Самопоміч").

Практично невідомий пересічним мешканцям Вінниччини скоріш за все залпанував взяти участь в наступних виборах до Верховної Ради. Для початкового піару (хоча б стати мінімально впізнаваним) депутат обрав рідну Шаргородщину. Зробити добрі справи і розповісти про це на увесь світ, тобто округ – це сьогодні невід’ємна частина життя політиків. Навіть місцевого пошибу.

Ось тільки теми для піару чоловік обрав трохи невдалі, а можливо масштаб добрих справ виявився не таким вражаючим.

Нещодавно Вадим Соляник побував на Святі молоді та дитинства у селі Козлівка про це повідомляє vlasno.info. Захід був цікавим та різноманітним. Діти підготували концертну програму та запросили на урочистості Вадима Соляника. Чоловік, як годиться приїхав не з пустими руками, а з добрим словом та подарунками.

«Від заходу залишились маса приємних емоцій, гарна приємна атмосфера, незабутні виступи дітей — навіть дощ не зміг завадити провести гарно свій час дітям, батькам та гостям села. Такі заходи, які виховують в дітях любов до музики, духовний розвиток, патріотизм, мають переростати в традиції. Я дуже радий, що мене запросили взяти участь в цьому заході і завжди буду підтримувати такого роду громадські ініціативи, що направлені на підняття морального духу та розвитку творчих особистостей», – зазначив Вадим Соляник.

Як же можновладці в ХХІ сторіччі підтримують громадські ініціативи, спрямовані на підняття морального духу?

Цитуємо джерело:

«Таємнича атмосфера, цікавий фільм та еко-стільчики з тюків сіна: саме так вперше у селі відбувся показ фільму під відкритим небом. Для діток Вадим Соляник подарував м’які килимки (!) на яких вони сиділи».

😆

Нажаль, інструкції щодо того, як користуватись килимками для духовного збагачення не повідомляється, але будемо сподіватись, що депутату таки відома ця таємниця і він поділиться нею з селянами.

А ми поділимось секретом про те, до кого не варто звертатися за допомогою, щоб зробити ремонт дороги на окрузі.

Та все попорядку. Вадим Соляник у соціальній мережі «Фейсбук» опублікував цілу вимогу відремонтувати в районі дороги, які мають велике «соціальне та державне» значення. Ну прям як дорослий!

В зверненні йдеться:

«Про стан доріг на Вінниччині! Неодноразові звернення жителів області, а зокрема, Шаргородського району щодо стану доріг, які мають велике соціальне і державне значення, викликають в населення явне невдоволення, яке постійно зростає.
Так, на окремих ділянках траси Т0218 сполученням Шаргород – Жмеринка швидкість руху автомобільного транспорту не перевищує 20 км./год. І це суттєво збільшує час руху автомобільного сполучення з Шаргорода до обласного центру. Крім того, деякі пошкодження дороги на даній ділянці можуть стати причинами аварій. Серед багатьох користувачів цією дорогою, які користуються автобусним сполученням, є: – студенти, які добираються до місць навчання, – малозабезпечені хворі, які добираються до закладів охорони здоров’я, та інші.
А на окремих ділянка ділянках траси Т0229 сполученням Шаргород – Роля швидкість руху автомобільного транспорту взагалі не перевищує 10 км./год.
І ця дорога також має велике соціальне значення. Так, Шаргородський район увійшов до госпітального округу з центром в м. Могилів-Подільський. Значне пошкодження дороги Т0229 суттєво збільшує час доїзду транспортних засобів з віддалених територій госпітального округу до його центру. А Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2016р. №932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів» визначено, що своєчасність прибуття до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування не повинно перевищувати 60 хвилин. І це також викликає невдоволення населення, що також є соціально значущим. 
Тому, мною вже надісланні відповідні звернення: Начальнику Служби автомобільних доріг у Вінницькій області КОРОЛЬЧУКУ Ігорю Євгеновичу та Директору
ДП «Вінницький облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» ШАПОВАЛУ Ігорю Вікторовичу. 
Враховуючи вище викладене, з метою недопущення соціального вибуху, прошу включити вище зазначені ділянки доріг Т0218 та Т0229 до пріорітетних та провести в поточному 2018 році їх ремонт на вказаних ділянках.
Про вжиті Вами заходи та строки виконання робіт прошу письмово повідомити за адресою: 23500, Вінницька область, м.Шаргород, вул. Героїв Майдану, 252, РО «Самопоміч».

Повідомляємо, «Вінницяоблавтодор» є підрядною організацію, тобто виконавцем робіт, а не замовником. Тож звернення депутата до Ігоря Шаповала, виглядає доволі дивним. Якщо директор дасть розпорядження своїм працівникам в якості благодійної допомоги «зробити ремонт», то соціальний вибух може статись не в Шаргородському районі, а просто в нього на підприємстві.

Які дороги будуть ремонтувати або будувати найближчим часом, можна подивитись на  електронній карті  «Укравтодору». Зазначимо, що:

Цьогорічний фінансовий план для відновлення вінницьких доріг складає 2,4 млрд грн. На поточний ремонт з державного бюджету передбачено 1,7 млрд грн. Здійснювати відповідні роботи продовжать за маршрутним принципом: для траси міжнародного значення М-12 “Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка» виділять 1,2 млрд.грн; на міжнародну дорогу М-21 «Виступовичі — Житомир — Могилів-Подільський» – 408,1 млн.грн
З 1 січня поточного року запрацював Дорожній фонд, що передбачає окреме фінансування доріг місцевого значення (35% від надходжень). Вперше на ці автошляхи виділено рекордну суму 623,8 млн.грн. З них 181 млн. грн. – заплановано для середнього ремонту 7 доріг протяжністю 37,9 км; 380 млн.грн. – на аварійний ремонт та експлуатаційне утримання; 62 млн.грн – співфінансування на комунальні дороги. Усі тендерні процедури проходять в електронній системі «Прозорро». Протягом 2 років у них взяли учать 20 підрядних організацій. Кандидатів обирають за досвідом роботи та наявністю сучасної матеріально-технічної бази. Відхиляються фірми, що не відповідають кваліфікаційним критеріям і тендерній документації.

В принципі намагання попіаритись хоча б на чомусь депутата Соляника зрозуміла. Така зіркова хвороба – “хочу бути нардепом і всьо тут” інфікувала не одного і не двох місцевих депутатів. Деякі навіть туди потрапляли. Але в основному потрапити у ВР могли доволі ресурсні постаті, з фінансовим, чи провладним бекграундом, для яких дійсно мандат депутата місцевої ради був трампліном. Але вони здебільшого мали для таких стрибків у велику політику і чималі ресурси. Чого не скажеш про Вадима Соляника.

Траплялись в політичній історії Вінниччини і “випадкові” нардепи. Це люди, які потрапляли до стін парламенту перш за все за рахунок “політичного локомотиву” опозиції/влади. Ці місцеві депутати не мали потужних ресурсів, а деякі примудрялись навіть заробляти на своїх же виборчих кампаніях 😉

Смішно, алогічно, але факт.

Напевно в таку вузьку шпарину випадкових нардепів і хоче потрапити Вадим Соляник, який і за чинну каденцію як обласний депутат не особливо себе проявив. Але є одне “але”.

Політичного локомотиву під назвою “Самопоміч” сьогодні на всеукраїнському рівні не існує. І буде дуже велике щастя для представників цієї партії (при нинішній динаміці) якщо вони отримають бодай 5-6 мандатів в наступній обласній раді.

Але як кажуть в народі – мріяти ніколи не шкідливо. Принаймні мрії добряче розвивають фантазію, а її, як бачимо з початку нашого матеріалу, окремим депутатам не вистачає навіть на більш-менш пристойний піар в межах області.

Віталій Горковчук