Сьогоднішня топ-тема — “Де збирається РФ вчинити провокацію з “брудною бомбою”! Хтось десь навіть чув, що метою може стати Вінниця. На базарі сказали, в трамваї почула, брат-сестри-молодшої-невістки розказав.

Можемо з цього приводу зазначити наступне:

1) Метою РФ є втягування у переговорний процес провідні країни Заходу, з тим, щоб вимагати від них визнання захоплених українських територій та утвердження нових правил гри на глобальній арені.

Цілі у війні проти України для РФ є недосяжними у принципі, і у Кремлі це розуміють, адже у них немає сил ані для окупації, ані для утримання лінії фронту.

Використання ядерної зброї, по-перше, ані на крок не наблизить удавану перемогу РФ над Україною, адже наведені вище завдання не можуть бути виконані, а, по-друге, відсуне переговорний процес з Заходом на невизначений час. До того ж США і НАТО дали зрозуміти, що ядерний удар по Україні спровокує адекватну відповідь.

Тому засіб (ЯЗ) і кінцева мета (переговори) виключають один одного.

2) Провокація з “брудною бомбою” під виглядом аварії на АЕС, наприклад, Запорізькій, або на тимчасово захопленій території, наприклад, під Новою Каховкою, ударить перш за все по російським військам. Це не лише зробить безглуздим проміжне завдання у вигляді окупації радіаційно забрудненого Півдня України, а й деморалізує рядових окупантів. Тому кількість “відмовників” зростатиме у геометричній прогресії.

3) Москва підвищує ставки, але на руках у неї не залишилося козирів. Тому мова не про перемогу, а про нагнітання ядерного шантажу, щоб з нею почали рахуватися.

4) Ядерна зброя — останній “аргумент” Кремля. Не спрацювали (послідовно) погрози дати наказ регулярній армії на вторгнення; блокувати експорт українського зерна і цим самим спричинити голод у бідних країнах; оголосити про “приєднання” територій; перекрити Європі газ; спровокувати енергетичну кризу; зруйнувати інфраструктуру України.

Навіть натяк на використання ядерної зброї — шлях до остаточного позбавлення легітимності кремлівського режиму, від якого публічну дистанціювалися навіть китайці. Останні заявили, що за жодних обставин Пекін не використовуватиме першим ракети з ядерними боєголовками.

Натяк Москві більш, ніж прозорий.

Тому ми радили б не розслаблятися, адже від РФ можна чекати будь-що — і “килимові бомбардування”, і провокації з “брудною бомбою”. Але не даному етапі всі розмови про це — елемент інформаційної війни в умовах, коли Кремль в прямому сенсі цього слова загнаний у глухий кут.

І чим ближчим буде кінець, тим активніше використовуватиметься останній вид зброї — інформаційна.

Довідково: ІПСО – інформаційно-психологічна операція.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net