• Ексголова Вінницької ОДА і лідер об’єднання “Ми — Вінничани” Валерій Коровій окреслив роль та завдання політиків і громадських діячів у нинішній ситуації.

Відразу після початку відкритого вторгнення РФ українські політики розгубилися. Дехто вирішав використати цей шанс для нагадування про себе в інформаційному просторі, тож вдався до критики влади за неготовність до війни, інші сконцентрувалися на виконанні суто гуманітарних завдань, припинивши комунікацію з громадськістю, були й такі, що просто відійшли у тінь, обравши за краще не нагадувати про себе до кінця війни.

Валерій Коровій вважає, що політики і громадські діячі мають ефективно працювати на своєму місці, використовуючи максимум зі своїх можливостей і перебуваючи у постійному діалозі з громадою.

Про це він розповів в інтерв’ю газеті «33 канал». Так, він навів вдалий приклад роботи низки вінницьких депутатів-мажоритарників в округах.

Лариса Білозір, Геннадій Вацак, Микола Кучер вийшли в лідери з великим відривом від інших кандидатів і зараз мають високий рейтинг довіри своїх виборців. Це пов’язано з тим, що вони дуже активно працюють зі своїми громадами в округах. Ми мало не щодня бачимо роботу Лариси Білозір у школах, ФАПах, ЦНАПах своїх громад. Микола Кучер переймається військовими 59-ої бригади, сім’ями загиблих, переселенцями. Геннадій Вацак розвиває Могилів-Подільський, забезпечив ефективну комунікацію у громаді”, — зазначив Коровій.

При цьому він наголосив, що важкі часи є періодом формування ефективної управлінської команди, яка згодом може показати й ефективність у мирну добу.

“Нам важливо було обпертися на їхню підтримку, щоб у подальшому створити управлінську команду, яка в разі необхідності об’єднається для роботи на теренах Вінницької області”, — прокоментував В. Коровій цілі створення ГО “Ми — Вінничани”, співзасновниками є згадані вище народні депутати. Також до команди входять й інші відомі на Вінниччині діячі — колишній голова ОДА, мер Вінниці та нардеп Олександр Домбровський та екснардеп Сергій Кудлаєнко.

Щодо останнього, то Валерій Коровій вважає, що за умови грамотної побудови роботи, у нього є непогані шанси позмагатися у майбутньому за крісло голови Вінниці.

“У нього є потенціал для стійкого зростання рейтингу. Нагадаю, на виборах міського голови за нього проголосували 15% виборців Вінниці. Усе залежатиме від того, як буде організована робота із «перетіканням» електорату. І наскільки Сергій Кудлаєнко зможе презентувати свою команду, з якою будуватиме свою політичну кар’єру”, — підкреслив В. Коровій.

Також він окреслив коло питань, з якими зіштовхнуться ті, хто наразі пропрацьовує положення проєктів місцевих бюджетів.

“З того обсягу міждержавних трансферів, які передбачаються з державного бюджету на обласні, ми бачимо істотне скорочення. По наявних трансферах місцеві бюджети будуть у рази менші за 2022 рік. Якщо очікується інфляція у межах 30%, то постане питання збалансування обласного бюджету. Обласній владі доведеться приймати дуже непопулярні рішення, зокрема для функціонування бюджетної сфери”, — висловив занепокоєння голова ГО “Ми – Вінничани”.

“Виклики серйозні, тому що бюджетні заклади потрібно готувати до зими, дороги ремонтувати також потрібно. Тому багато буде залежати від оперативної роботи органів державної виконавчої влади, Міністерства фінансів, ефективної роботи на рівні місцевих громад. Бо у громадах фактично кошти на рахунках лежать, але в силу того, що великий дефіцит державного бюджету, ці кошти через інструмент державного казначейства йдуть на видатки на оборонну сферу, зарплати військових та інше. Тому система казначейства не пропускає інші платежі. Так, непросто, але не варто опускати руки. Головне — пройти осінньо-зимовий період”, — резюмував політик.

Від себе звернамо увагу на наступне:

1) “Ми — Вінничани”, від імені якого виступав Валерій Коровій, не просто не зникли з політичної арени, як це зробили багато українських політиків. “Вінничани” активно працюють у територіальних громадах та збільшують присутність в інформаційному просторі. А тому уже на наступних парламентських виборах можуть стати ядром для будь-якої політичної партії, що претендуватиме на перемогу на теренах області.

Про що засвідчило останнє соціологічне дослідження, яке в минулому місяці проводила у Вінницькій області соціологічна компанія “Socis”.

Читати: З восьми мажоритарних одномандатних округів п’ять округів мають шанси виграти представники місцевого об’єднання “Ми -Вінничани” 

2) Колишній голова ОДА Валерій Коровій залишається чи не є єдиним експертом, який дає фахові оцінки бюджетному процесу, зокрема, на Вінниччині. Те, що такі експерти присутні в ЗМІ є, по-перше, добрим знаком, що депутатам не дозволять урізати життєво важливі для мешканців Вінницької області статті бюджету. А, по-друге, свідченням того, що політика може існувати й на кваліфікованому рівні, не зводячись до яскравих гасел, якими так полюбляють зловживати кандидати напередодні виборів.

3) Об’єднання “Ми — Вінничани”, яке було створено у мирний час, ефективно діє й під час війни, в тому числі по рівню допомоги ЗСУ власними силами, що доводить його перспективність. І те, що в центрі уваги його керівників перебувають процеси налагодження комунікації з іншими конструктивними інститутами громадянського суспільства — чудовий сигнал для останнього.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net