Попередник чинного голови ОДА Владислав Скальський опублікував свою оцінку обласного бюджету на наступний рік.

Обласна рада збільшує частку фінансування будівництва доріг. Центральна влада зменшує видатки на дороги для Вінницької області

Обласна Рада збільшила частку комунальних доріг в загальному фінансуванні дорожнього будівництва та ремонту до 20%. Також прийнято рішення про нові рівні співфінансування (15% та 10%) з боку громад. Це дозволить і тим громадам, що поки не мають потужних бюджетів, приймати участь в конкурсі, і використовувати цей важіль для покращення якості життя людей в себе на територіях. Тепер черга за якісними проектними рішеннями від громад! Проектування – це було, є, і буде відповідальністю територіальних громад.

➖ На жаль державної дорожньої субвенції на будівництво та ремонт місцевих автомобільних доріг у Вінницькій області ми недоотримаємо майже 180 мільйонів грн. Це вчорашні новини з Києва…, – пише ексголова ОДА.

Збільшення доходів на 19,5% – оптимістичний сценарій

Прогнозовані показники доходів загального фонду обласного бюджету на 2021 рік збільшено на 19,5% очікуваних надходжень за 2020 рік. Так, це дуже оптимістично.

Але ми повинні враховувати як мінімум дві важливі умови: зростання податкових надходжень від ПДФО (збільшення мінімальної ЗП до 6000 грн з 1 січня 2021 року), та за умови подолання коронакризи, вчасної та ефективної вакцинації, економіка повинна розвиватись за так званим «V-подібним» сценарієм. 2020 рік – низька «база» для порівняння. Тому краще орієнтуватись на оптимістичний сценарій.

Головним джерелом поповнення обласного бюджету залишається ПДФО

Основним бюджетоутворюючим джерелом надходжень загального фонду залишається податок на доходи фізичних осіб (88,3% від прогнозованого показника доходів загального фонду).

Важливим джерелом доходів загального фонду обласного бюджету є 10% податку на прибуток підприємств приватного сектору економіки, питома вага якого складає 7,7% прогнозного обсягу доходів загального фонду.

В бюджеті знайшли кошти на фінансування Конкурсу проєктів громад

До проєкту рішення були внесені зміни та доповнення. Зокрема, кошти в сумі 20 млн грн спрямовані на фінансування Конкурсу проєктів розвитку територіальних громад Вінницької області, а також 5 млн грн спрямовано на компенсацію пільгових перевезень на міжміських внутрішньообласних маршрутах.

Майже весь обласний бюджет “з’їдає” зарплата працівників обласних закладів

Головний виклик обласного бюджету – це структура видатків. Майже все присвячено фінансуванню поточних видатків (фактично заробітна плата з нарахуваннями) закладів обласного підпорядкування. Тому для збільшення бюджету необхідно системно та якісно оцінювати та переглядати ефективність функціонування кожного з цих закладів.

Чи дійсно якісні та необхідні послуги надаються? Чи дійсно це робиться ефективним шляхом?


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net