Не так давно ми констатували, що вітчизняні олігархи, отримавши офіційне «благословення» з боку розгубленої влади на контроль над певними територіями, розпочали і перерозподіл політичного ринку. Так, Ренат Леонідович відновив фінансування Олега Ляшка, який понад півроку не знав, чим себе зайняти, а також інвестував у потенційний проєкт Арсенія Яценюка.

У цьому процесі створюються (відновлюються) союзи, які зовні виглядають неприродньо. Але усі фактори вказують на те, що вони уже склалися. Відповідно, існують і непублічні домовленості, про які ми дізнаємося лише тоді, коли відбудуться вибори. Тобто, занадто пізно.

Наприклад, Юлія Володимирівна Тимошенко стала регулярним гостем телеканалів «112», «ZIK» та NewsOne, які входять де медіа-холдингу Віктора Медведчука.

«Ну, йшла мимо, дивлюся – знімають ток-шоу. Дай, думаю, зайду», – приблизно так пояснюють політтехнологи «Батьківщини» пересічним громадянам факт виступів ЮВТ на каналах, власник яких регулярно їздить до Москви за інструкціями та публічно заявляє про готовність втілити у життя усі забаганки господаря Кремля.

А тепер розкриємо деякі особливості функціонування медведчуковської медіа-імперії.

Там уже не розсилають «темники», як це було (з подачі того ж Медведчука) напередодні виборів 2004-го року. Там просто є підписані Самим листи з переліком тих, кого можна звати на ток-шоу, а також тих, чиї імена взагалі заборонено згадувати. Бажаючі переконатися у цьому, можуть спробувати знайти на «112» і NewsOne прізвище Мураєва.

Тобто, якщо Тимошенко там з’явилася, то це свідчить лише про те, що у неї з Медведчуком є домовленості. Які саме? Спробуємо припустити, що вони стосуються того, що «Батьківщина» намагатиметься відтягнути на себе частину патріотичного електорату, який на місцевих виборах схиляється до підтримки регіональних політичних проєктів, всупереч намаганням «Слуг народу», «ОПЗЖ» (Медведчук) та «Батьківщини» розкласти пасьянс на трьох.

З проєкцією на Вінницьку область, то тут союз екс-«регіоналів» та їхніх колишніх опонентів з «Батьківщини» уже перетворився на реальність, причому з одним кінцевим бенефіціаром. Нагадаємо, що у минулому місяці в місцевому середовищі «біло-сердешних» стався оксамитовий переворот. Обласну організацію очолив нардеп Олег Мейдич – екс-менеджер Володимира Продивуса, а вінницьку міську – його підлеглий Анатолій Ткач. Регіональна структура «ОПЗЖ» – давно під крилом Володимира Степановича, там керує його виконавчий директора по Федерації боксу України.

Останнім кроком для утвердження політичної монополії на теренах Вінниччини має стати встановлення контролю над віртуальною поки що структурою «Слуги народу».

Принаймні двох своїх нардепів (Драбовського і Пашковського) В. С. Продивус уже увів до переліку кандидатур на роль номінального голови організації. І є великі сумніви, що «зелені», у яких справи і так кепські, будуть до останнього триматися за нецікаву їм, у принципі, Вінницьку область.

Підтвердженням того, що частина «Слуг народу» виступає за те, щоб долучитися до союзу Медведчук-Тимошенко свідчить й те, що низка, орієнтованих на Банкову Телеграм-каналів без жодних коментарів дали по суті політичну рекламу діяльності регіональних організацій «Батьківщини» в умовах карантину.

Пазл склався?

Зрештою, ця конфігурація – лише найбільш характерний приклад того, що столичні еліти налякані. Епідемією, яка може зачепити навіть VIP-осіб. Можливим дефолтом, який вдарить і по їхньому бізнесу. Дрейфом ЄС у бік путінської РФ, що може залишити країну без підтримки.

І у стані цього переляку вони готові домовлятися будь з ким – нехай і з дідьком, аби їхні персональні та комерційні інтереси від цього не постраждали.

Що ж, саме місцевим громадським активістам, саме вінничанам доведеться дати відсічі цьому «тріумвірату», представники якого схиляються до думки лагідної (насправді, жорсткої) капітуляції.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net