• І це не інформаційні маніпуляції чи фантазії журналістів, а позитивні наслідки судового позову чинного голови Вінницької обласної Ради Вячеслава Соколового.

Деталі: 16 червня 2022 року у Вінницькому окружному адміністративному суді було зареєстровано позов голови обласної ради Вячеслава Соколового, який позивається до Офіса Генерального прокурора та Вінницької обласної прокуратури з вимогою визнати протиправним його звільнення з посади прокурора Вінницької області.

Окрім цього голова облради вимагає через суд скасувати наказ про його звільнення, поновити його на посаді прокурора Вінницької області та стягнути середній заробіток за «час вимушеного прогулу».
Йдеться про фінансову компенсацію майже за три роки.

Нагадаємо, Генпрокураторою було звільнено Вячеслава Соколового з посади прокурора області 4 вересня 2019 року.

І, хоча голова облради вже робив заяву в місцевій газеті, що не збирається уходити з посади голови облради, а свою зарплату давно не отримує (бо перераховує всі кошти на ЗСУ від початку війни), якщо суд задовільнить позов чинного голови облради, то його, за рішенням суду (обов’язкове до виконання всіма гілками влади) поновлять на посаді прокурора області. У цьому випадку депутати облради будуть змушені обирати собі нового голову ради.

Щоб уникнути суб’єктивних оцінок та політичної інтерпретації цього кроку голови представницького органу влади, ми вирішили звернутись за коментарями до голів фракцій обласної ради, колишніх та чинних керівників області.

Ось що з цього приводу прокоментував голова Вінницької облдержадміністрації 2015-2019 роки Валерій Коровій.

Валерій Коровій Фото: УНІАН

– Яка Ваша думка, щодо позову голови Вінницької обради по відновленню на посаді прокурора області і відшкодування йому зарплати?

Посада голови обласної ради, це є своєрідне обличчя всього обласного представницького органу. Тому, було б цікаво почути відповідь на це питання від самих депутатів ор і керівників фракцій. Думаю, що такий крок не додасть позитиву облради, в очах виборців.

А хто на Вашу думку зміг би очолити обласну раду, якщо Вячеслав Соколовий повернеться в прокуратуру?

– Як на мене найбільш підготовлений і професійним є Володимир Кістіон, найбільш компромісний – Дмитро Чаленко, найбільш перспективним молодим – Юрій Василишин. Але якщо реально, то буде той кого підтримає лідер одноіменної партії в обласній раді.

Нагадаємо, більшість в обласній раді має партія «Українська стратегія Гройсмана», голова облради – член політради цієї партії.

Незабаром ми опублікуємо й інші коментарі політиків та депутатів на цю тему.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net