• Народна депутатка України від 15 виборчого округу (Вінниччина) Лариса Білозір прокоментувала закони, прийняті у парламенті 18 липня.

Ключовим, на думку народної обраниці, є закон, який забороняє примусове стягнення боргів за послуги ЖКХ у період війни.

«Рада нарешті спромоглась заборонити примусово стягувати з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги на період дії воєнного стану та проголосувати за відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації для наукових, науково-педагогічних і педагогічних працівників незалежно від наявності в них вченого звання або наукового ступеня. Фактично, розширюється коло працівників, які не підлягають мобілізації», – написала Л. Білозір у мережі Фейсбук.

Також вона відзначила важливість й іншого законопроєкту її авторства. Новий нормативно-правовий акт розширює перелік людей, які не підлягають призову під час мобілізації на громадян, чиї рідні загинули на війні з Росією. Крім того, від мобілізації будуть звільнені близькі родичі загиблих чи зниклих безвісти під час дії воєнного стану та російської агресії в Донецькій та Луганській областях.

Серед інших проголосованих законів — низка документів про підвищення соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, про забезпечення прав і свобод ВПО, Закон про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів, Закон щодо забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері активної протидії агресії у кіберпросторі.

Прокоментувала Лариса Білозір і звільнення міністра соцполітики М. Лазебної за незадовільну роботу.

«Особисто я отримала більше 200 звернень з округу щодо відсутність виплат переселенцям (виявила більше 1000 випадків невиплат), які до цих пір поступають в мої приймальні, програма «Соцгромада» через яку здійснюються реєстрація та приймають заяви ВПО до цих пір не працює належним чином, попри безліч звернень, які я надіслала на міністерств соцполітики починаючи з квітня. Соціальна політика під час війни дуже важлива, тому такі пробеми з виплатили в країні, де 8 млн. внутрішньопреміщених українців неприпустимі»,  відзначила народна депутатка.

«Парламент, як і вся країна, злагоджено працює. Попереду багато важливих для військовослужбовців та українців рішень!» — резюмувала Білозір.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net