Офіс Президента втрачає вплив у Вінницькій області?

Чи буде означати зміна обласного прокурора поразку Офісу Президента у Вінницькій області? 
Фото: сайт "Вежа"

Головна політична інтрига у Вінниці – доля обласного прокурора.

В соцмережах ширяться дописи місцевих активістів про відставку Бутовича, із стриманим оптимізмом дублюють “новину з власних джерел” й інформаційні ресурси афілійовані з Вінницькою міськрадою.

І якщо активісти не приховують свою позицію щодо очільника обласної прокуратури і вважають можливі кадрові рішення Офісу Генпрокурора своєю заслугою, то “голоси міськради” напівтонами і напів натяками пояснюють неприємності обласного прокурора тим, що Бутович “дивився не в ту сторону”.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Таким чином місцева політична партія колишнього високопосадовця намагається продемонструвати свою впливовість. Головна цільова аудиторія цих сигналів – депутати і чиновники від цієї ж місцевої партії.

Мета – заспокоїти соратників, зупинити відтік політичних кадрів і створити легенду про існуючі домовленості лідера місцевої партії з Банковою.

Тут потрібно зазначити, що попередня легенда піарщиків, про призначення лідера цієї партії на високу посаду в січні 2023 року, зазнала невдачі вже в перших числах лютого і лише поглибила недовіру рядових депутатів/чиновників місцевої партії до партійного керівництва.

І об’єктивно щодо прокурора області. 

Наразі, принаймні в публічному просторі, немає жодної підтвердженої інформації про резонансні зловживання чи суттєві недопрацювання прокуратурою в області. 

Натомість прокуратура може похвалитись небаченими до сьогодні розслідуванням по ключових корупційних очагах Вінниці – незаконна забудова, земельні махінації, фокуси з аукціонами і дозвільними процедурами на будівництво ЖК, ТЦ з 2018 року, тощо.

Все те, чим давно “славиться” Вінниця і її політичне керівництво, яке де-факто монополізувало всю забудову обласного центру з року так 2010.

Все те, чого не помічав і на що не звертав уваги жоден попередній обласний прокурор Вінниччини.

Читати також: Можливі вибори. Чи зміниться ситуація на регіональному рівні?

Варто лише згадати про те, що попередник Бутовича по обласній прокуратурі, отримав після місцевих виборів посаду голови обласної ради по квоті цієї самої місцевої партії колишнього високопосадовця.

Чи буде означати зміна обласного прокурора поразку Офісу Президента у Вінницькій області?

Звісно, все залежить від фігури яка прийде після Бутовича. Якщо прийде.

Але те, що сам факт заміни ключового силовика регіону відбудеться, неодмінно буде поданий як стратегічна перемога над президентською вертикаллю у Вінницькій області.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net