Вінничани у соціальних мережах обурюються «теплим» прийомом, який громадяни України вчинили евакуйованим співвітчизникам на Полтавщині. А також ставленням до законів та громадянського обов’язку медичного персоналу та чиновників з інших міст.

Обурення вірне.

Але потребує деяких уточнень. Адже вважати натовп винним у ситуації не зовсім коректне. Натовп тому і є натовпом, що його поведінку моделюють кваліфіковані режисери.

Насправді, мала місце спланована і реалізована інформаційна спецоперація. Замовники якої, з великою долею вірогідності, змагаються за владу у вищих ешелонах України. Не гребуючи «підтримкою» з країни-агресора, медійна реакція якої була блискавичною.

Хоча проблема ще глибше. І у цієї проблеми є конкретні назви, а, інколи, й прізвища.

Є такий всесвітній рейтинг Global Health Security Index, згідно з яким готовність України боротися з епідеміями визначили як «нижче середнього» (38 балів зі 100). Україна займає 94-ту позицію зі 195 країн, поряд із Домініканською Республікою, Зімбабве, Нігерією й Іраном.

Багато у чому рейтинг відображає ситуацію у медичній галузі у цілому. І той натовп, який потрапив під вплив провокаторів, мав спостерігати за змінами останніх років у галузі медицини.

Стисло нагадаємо ці зміни. У 2011 році у Вінницькій області «з подачі» Партії регіонів була запущена медична «реформа». Скорочуються вузькі фахівці, закриваються лікарні, припиняється фінансування низки програм з охорони здоров’я.

Вінницьку області тоді вибрали у якості «пілотної» для проведення цієї «реформи».

Таким чином, вирішили поставити експеримент над людьми.

Функціонери Партії регіонів надсилають бадьорі звіти, місцеві «опозиціонери» не заперечують.

Між тим люди збираються на «медмайдани», протестуючи проти закриття лікарень.

Змінюється влада. Але не змінюється політика. Згодом у Вінницькій області керує «Блок Петра Порошенка». Скасували медичну «реформу»?

Ні. Продовжують закривати лікарні та скорочувати медперсонал. У Шаргороді, Козятині, Хмільнику, Бершаді мітингують люди.

Політика в системі охорони здоров’я опустила Україну на 58 сходинок по індикатору «Охорона здоров’я» в рейтингу аналітичного центру Legatum Institute зі штаб-квартирою в Лондоні. У 2015 році ми були на 79-й позиції з 142, в 2017 – на 135-й, а в 2018 – вже на 137-й з 149 країн. В Афганістані ситуація з медициною є кращою.

Тодішня влада робила вигляд, що все гаразд.

До управління державою приходить «зелена» команда. Змінюється міністр охорони здоров’я, приходить новий голова ОДА.

Щось змінюється? Та, ні. «Реформа» триває, утримуючи Україну у кінці світових рейтингів ситуації у медичній сфері. Лише за останні тижні у Вінниці відбуваються акції протесту з приводу закриття районних лікарень. Чиновники ховають очі.

А тепер дивимося на натовп, у який досвідчена рука маніпуляторів вкидає тезу, що епідемія уже летить до них на крилах літака з Китаю.

Натовп бачать ситуацію у медицині.

І втрачає контроль.

То хто є фундаментальною причиною даної ситуації?

Почала руйнувати галузь Партія регіонів.

Продовжив «БПП».

І завершує «Слуга народу».

І поки будуть у Вінницькій області при владі чиновники, які орієнтуються лише на партійне керівництво у столиці, медична галузь буде руйнуватися і далі. Поки її не зруйнують вщент.

Вихід один – скористатись повноваженнями децентралізації та зробити все, щоб громади на місцях, через процедуру місцевих виборів, вже через нових депутатів та нових керівників районів та області керували жіттєдіяльністю нашої області і вирішували всі, в тому числі і медичні, проблеми Вінниччини в інтересах мешканців області, а не чергових міністрів-камікадзе та випадкових “технократів”.

Тоді можна відновити медицину та не допустити ані поширення епідемій, ані провокацій на кшталт тієї, яка сталася у Нових Санжарах.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net