Загальна кількість мандатів в радах, де проводяться вибори за пропорційною виборчою системою – 25 852. На кожне місце у територіальному окрузі претендують приблизно 10 кандидатів від різних партій. Точну кількість незабаром встановить ЦВК, але уже зрозуміло, що кандидатів, кожен з яких вважає себе унікальним, буде сотні тисяч.

І змагання у деяких округах буде навіть не стереотипне – «район на район», а – «під’їзд на під’їзд». В одному під’їзді – свій кандидат, який хоче стати депутатом місцевої ради, в іншому – свій.

І кожен кандидат та кожна партія намагаються «згенерувати» щось, що привернуло б увагу виборців та ЗМІ.

Інколи (майже завжди) «ініціативи» дурнуватого характеру, як ось коли претендентка на крісло мера Києва літає на парасольці.

А деколи у виборчих штабів все ж вдається зробити дещо, що можна вважати змістовною складовою виборчої кампанії.

Чим може похвалитися у цьому сенсі Вінниця?

На центральному рівні певний розголос отримали декілька ініціатив.

По-перше, на загальному тлі беззмістовної кампанії, де максимум, на що здатні кандидати – це сказати: «Я – найкращий!» – вигідно виділявся Сергій Моргунов, який запропонував «Стратегію – 2030». Там, принаймні, були цифри, індикатори розвитку, чіткі плани та критерії успіху.

Зрештою, саме тактична перемога тандему Гройсмана-Моргунова над Петром Порошенком стала центральною темою для одного з небагатьох фахових аналізів фактичної ситуації на політичному полі Вінниці, який вийшов у «Дзеркалі тижня».

«Чорне дзеркало» цих процесів, із натужними аргументами на користь Порошенка висвітилося у публікації «Газети по-українськи» (без автора). Що стало другою подією, яка отримала резонанс на загальнодержавному рівні.

До переліку темних політичних плям на репутації Вінниччини можна віднести і новину про відмову ТВК реєструвати чинного мера одного з райцентрів кандидатом на міського голову. Новина облетіла всі провідні інформаційні видання, а мер отримав гарний медійний пас для перемоги над колишніми однопартійцями з “Батьківщини”.

Нарешті, четвертою і, поки що, останньою подією, про яку згадали загальнонаціональні медіа, стала публікація «Телеграм-каналу» «Легітимний» (131 тис. фоловерів) про активність «Партії вінничан», якій вдалося поставити у тупик мерів Одеси Труханов та Дніпра Філатова, вибивши у них ініціативу створення коаліції регіональних партій. Десь в такому ж ключі звернув увагу ще один всеукраїнський топ телеграм-канал “Резидент”.

І це, у принципі, все.

Всі інші кандидати розповідають у соціальних мережах рідним і декільком друзям про причини, які підштовхнули їх балотуватися у депутати у команді таких само невдах, як і вони.

Давай більше драйву, Вінниця! Крім вас, шановні кандидати, цього ніхто не зробить!

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net