Не встигли вщухнути пристрасті з приводу об’єднання районів у нові адміністративно-територіальні одиниці, що незабаром призведе до суттєвих проблем для колишніх районних центрів, а «зелені» народні обранці уже готують новий сюрприз для вінничан.

Партія «Слуга народу» має намір змінити адміністративно-територіальний устрій країни, об’єднавши області в регіони. Про це розповів заступник голови фракції СН Олександр Корнієнко в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

А це вже витримка видання Ліга.новини саме по цій темі.


Читати: У Слузі народу планують об’єднати області в регіони


І ще. Видання “Сегодня”.


Читати: Корниенко: В Украине будет новое административно-территориальное устройство


Обговорення реформи з громадськістю має розпочатися в кінці листопада, – заявив тоді керівник президентської партії.

Коли такі наміри стали відомими громадськості, почалися лунали спочатку обережні, а потім збентежені думки про ліквідацію цілих областей з карти України.

Адже у випадку «укрупнення» певний обласний центр, та ж сама Вінниця, втрачала б статус регіонального центру, перетворюючись на пересічне районне містечко. Без обласних органів виконавчої влади, обласної лікарні і таке інше.

«Слуги» нервування суспільства з цього приводу відчули, і Корнієнко заявив буквально наступне:

«Сьогодні ми готові у спірних пунктах дослівно дублювати Європейську хартію місцевого самоврядування. Ми зняли питання переліку областей у Конституції, – і вони, і АРК там залишаються, щоб жодних нових законів з цього приводу додатково не писати й не бентежити частину експертів».

Звертаємо увагу на ключові слова. «Сьогодні» – тобто завтра, якщо зміниться ситуація, до розгляду цього питання можна повернутися. «Ми готові» – отже із самого початку курс був обраний на об’єднання областей. «Зняли питання» – але не відмовилися від намірів реалізації обраної стратегії. «Щоб… не бентежити»… Зустріли опір? Трохи зачекаємо.

Тепер, за умови збереження курсу на укрупнення, тактика у «Слуг» змінилася.

«Області» залишилися, але буде створено «регіони», до складу яких можуть входити по 2, або 3 області. І ту саму Вінницьку область цілком можуть об’єднати з Хмельницькою, або Житомирською. І Вінниця – явно не буде центром цього регіону, адже перебуває «у немилості» центральної влади внаслідок опозиційності місцевого електорату.

Президент України В. Зеленський згадав, що є така Вінниця і провів сюди візит лише за півтора роки після обрання на посаду Глави держави.

Навіщо об’єднання центральній владі?

По-перше, «оптимізація», тобто скорочення витрат на утримання всього: медицини, освіти, соціальної сфери. Найгірше – що процес уже пішов.

До Хмельницького УЖЕ перенесено низку місцевих представництв державних структур. Управління Юстиції, Антимонопольний комітет, підрозділи митниці.

І те що Вінниця з року в рік визнається самим комфортним містом в Україні, отримує європейські відзнаки з питань енергозбереження, інновацій та сприятливх умов для ведення бізнесу тощо нікому не цікаво. А тим часом в мережі вже гуляють умовні мапи об’єднання.

По-друге, «слуги» є перехідним етапом у процесі передачі влади від Києва регіональним елітам. В Одесі буде закріплено права клану Труханова, у Харкові – Кернеса, у Дніпрі – Філатова.

Експерти попереджають: Україна з таким підходом може перетворитись на «федеративну» державу, чи навіть конфедерацію, у якій регіони триматимуть лише політичні домовленості зовнішніх гравців.

Перший крок у цьому напрямку – об’єднання областей. Нівелювання ролі та впливу державницьких політичних сил та патріотів.

Саме тому боротьба за збереження Вінницької області у її нинішніх кордонах матиме величезне значення не лише для вінничан, а й для всієї України.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net