Карантин-карантином, але політичне життя триває. Основні дійові особи вистави під назвою “Новий політичний сезон і місцеві вибори” уже приготувалися до виходу на сцену.

Ступінь готовності — різна. Але наразі важливим є навіть не зовнішній бік справи, тобто рейтингові показники, а внутрішня готовність до початку змагань, ставкою у яких буде місцева влада на теренах Вінниччини.

Наприклад, Вінницька ОДА начебто очолила рейтинг схвалення її роботи населенням. Цю новину опублікувала низка місцевих сайтів, а голова ОДА навіть підключив до цього посту рекламу в фейсбук. Вінницька ОДА результати дещо прикрасила і перебільшила, але в цілому показник позитивний.

Стали позиції її керівництва міцнішими у контексті загальноукраїнського політичного процесу? Ні, не стали.

Тому що нарешті народні депутати від “Слуги народу” переключилася на обласну владу. І хоча Мінздрав став на бік вінницького губернатора, проблеми тут тільки починаються.

Рейтинг «слуг» у Вінниці – один із найнижчих по країні.

Продовжувати тиск на муніципальну владу Вінниці — справа шкідлива для самих депутатів, адже підриває їхній рейтинг, що визнають і вони самі. Хоча і приписують це інтригам політичних опонентів (хоча що робити опонентам, як не висувати альтернативу владі?). А ось попсувати нерви керівництву виконавчої влади народні депутати цілком здатні.

Виникає тупикова ситуація. Основні суперники — мери міст та регіональні політичні команди. Але вони пручаються. І якщо виникне необхідність, то вони цілком можуть і об’єднатися. Губернатори ж, які начебто мають грати на боці влади, участі у політичних інтригах намагаються уникнути, чим дратують провладних депутатів.

Інші гравці. Повернувся у місцеву політику Сергій Кудлаєнко. Причому озвучив цікавий меседж: «Багато з тих, хто сьогодні у владі, думають що вони будуть там вічно, але це не так».

На вінницькому горизонті нагадав про себе, з доволі жорсткими опозиційними тезами, Руслан Демчак, який явно претендує на “перший номер” в команді Порошенка на Вінниччині. Розрахунок Демчака – стратегічний. Наступні вибори до парламенту за чинним кодексом пройдуть вже за регіональними списками, без мажоритарки. Отже найкращий шлях в ВР – очолити регіональний список рейтингової партії. Тим більше, що Вінниччина для Петра Порошенка залишається базовим регіоном.

Нагадує про себе Андрій Гижко, не забуваючи згадати і про «Європейську солідарність». А на своїй сторінці в соцмережі навіть намагається критикувати голову ОДА Владислава Скальського.

Безумовно, нарощує присутність в інформаційному просторі й Володимир Гройсман, який єдиний з вінницьких політиків може дебатувати з керівництвом СН на загальноукраїнському рівні.

Прокинулися навіть прихильники Шарія (з вас, хлопці, 100 $ за безкоштовну рекламу та розташування згадки поруч із Гройсманом).

Тож, чого дивуються місцеві «зелені»? По них нищівно б’ють з усіх інформаційних калібрів, а вони шукають не першопричину (власне недопрацювання), а крайнього (губернатора).

Чим закінчиться? Тим, що уже налаштували проти себе і виконавчу владу.

Замінять голову ОДА? Можливо. А депутати гадають, що новий буде кращим? І що він не почне з того, на чому похитнувся попередник, тобто з мінімізації небезпеки з боку самих нардепів? Вважаєте, що таких прецедентів не було?

Наша щира порада «зеленим» нардепам – не вигадувати ворогів, а шукати союзників.

Як у такому випадку протидіяти конкурентам? Ви не повірите, але у більшості випадків вони самі зроблять собі проблеми. Тим, що наберуть неадекватів у списки та працевлаштують авантюристів у штабах.

Ситуація ще може змінитися. І змінитися кардинально, навіть з огляду на нинішній стан впевненості у собі деяких місцевих політиків. Варто лише обрати вдалу стратегію реагування, а не кидатися з однієї крайності в іншу.

Інше – працює. І без карантину. Діє «Бюджет громадських ініціатив». Працює вінницька «швидка». Транспорт готується до переходу на електронний квиток. Триває благоустрій територій. Вінниччина зайняла 1-е місце за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства. У Вінниці планують виготовляти апарати штучної вентиляції легень.

Щось там борсаються ботоферми. Причому це колупання цікаво лише їм самим.

Якщо підвести проміжні підсумки нового політичного сезону напередодні місцевих виборів, висновки невтішні. Вінницький політикум до виборів не готовий. Напрацювання вже розгорнутих місцевих штабів на рівні аматорських художніх колективів. Якщо порівняти, скажімо, діяльність ключових політичних груп Харкова, кожна з них по ресурсам, кадрам, маштабу роботи – переважить всі разом взяті групи впливу Вінниччини.

P. S. І наш улюблений суб’єкт. Вінницька обласна рада. Керівники якої на другому місяці карантину згадали, що вони отримують зарплатню за роботу.

А тому провели онлайн-навчання. Це безпрограшний хід будь-якої влади. Не знаєш, що робити – організовуй навчання.

«…Держу пари, сейчас предложит двинуть кавалерию. Мюрат всегда предлагает двинуть кавалерию, благо всего-то делов – развернулись да поскакали. Мозги не натрудишь, зато на полотне Мейссонье выйдешь чудо как хорош. Чтобы не осрамиться перед Недомерком, лучше всего двинуть кавалерию.

– Ваше величество, я предлагаю двинуть кавалерию.

Маршалы перемигнулись – мол, ну, что я говорил? Механика в голове – не сложней, чем в погремушке…»

Артуро Перес-Реверте «Тень орла»

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net