Хочемо вам розповісти про один факт. Щоб не тягнути кота за невідворотність, розповімо про нього відразу.

Один впливовий вінничанин намагається примусити вінницьку муніципальну владу в особі міського голови до співпраці, що, у розумінні замовника має звестися до нових контрактів у сфері житлового будівництва, чи інших ніштяків.

Вінницька муніципальна влада на контакт не йде. Чому? Ми не знаємо, та й не про те мова. Мова про те, що напередодні місцевих виборів «намалювалося» два полярних центри – загальноукраїнських партій і місцевих брендів.

І саме між ними відбуватиметься основна конфронтація восени цього року.

Вінницький бізнесмен розпочинає протистояння, спускаючи з повідця своїх народних депутатів. У ЗМІ вказують причину – фінансові проблеми.

І якщо не вдасться вирішити їх шляхом перемоги на виборах, то проблеми тільки поглибляться. Хоча поки «схема» завдяки лояльності чиновників з Вінницької ОДА працює нормально.

Видав «аналітику» сайт «Депо». Де, зокрема, сказано:

«Цьогоріч Стратегія-2020 вичерпала себе. Вона допомогла Могунову виконати мерський мінімум, однак ані виконані обіцянки, ані армія ботів у “Фейсбуці” не зможуть гарантувати йому путівку у другу каденцію. Тим більше, що Гройсмана в центральній владі вже немає, тож на позабюджетне фінансування і великі проекти Вінниці найближчим часом можна особливо не розраховувати».

Так, «Стратегія-2020» тому так і називалася, щоб бути реалізованою до 2020 року. І «мерський мінімум», тобто програмні зобов’язання, були виконані.

Претензія у тому, що те, що обіцяли, виконали?

Спробуємо сформулювати відповідь. Була команда полити брудом міського голову Вінниці (від кого – див. вище). Фантазії зробити оригінальний текст не вистачило, тому – дали ось це.

Центральна влада взагалі нервує. Тому що там сидять не дурні люди, які розуміють, що «бренд» може й не спрацювати. Тому вони шукають варіанти. Наприклад, такий: «У Вінниці може з’явитись перша місцева партія».

Рух набирає поширення.

Саме по Вінниччині може проходити нова лінія розколу. Деякі депутати, які орієнтуються на групу Косюка проголосували «за» банківський закон, що у побуті називають «антиколомойським». А, наприклад, Олег Мейдич, фінансування виборчої кампанії якого взяв на себе МХП, натиснув кнопку «проти». Драбовський і Пашковський утрималися від голосування, що свідчить про невизначеність на даний момент позиції їх сюзерена.

Ну, а далі все буденно. Вінниця виходить з карантину.

Причому муніципальна влада цілком конструктивно спілкується з тими, хто вимагає перегляду умов карантину (про «бунт маршрутчиків» ми писали раніше). Проблема тільки у тому, що рішення про дозвіл чи заборону підприємницької діяльності на час карантину ухвалює уряд.

У принципі, порозуміння є. «Вінницька міськрада проситиме уряд дозволити роботу непродовольчих ринків».

Ось і всі новини.

P.S. Порадував відеоролик з Вацаком і Бровком. КПРС forever.

Живіть тепер з цим.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net