Шановні читачі! Хочемо звернути вашу увагу на одну ситуацію, про яку розповів міський голова Вінниці Сергій Моргунов. У Вінниці почали використовуватися брудні інформаційні технології: чорнушні листівки, сайти, кліпи, пісні, інтернет-боти, псевдоприхильники.

Мер Вінниці, таким чином, озвучив стару проблему пошуку шляхів впливу на виборців для моделювання їхньої поведінки та досягнення перемоги на виборах. Виграти вибори бажають усі зацікавлені сторони, але для того, щоб досягти мети, слід щось запропонувати людям. Образно кажучи – пропонувати змісти. Проблема у тому, що дефіцит цих змістів політики намагаються компенсувати т.зв. «чорними» технологіями. Простіше кажучи – кампанією брехні.

Складність завдання у цьому контексті полягає у тому, що коли з одного боку виступають «змісти» і «конкретні справи», то до стратегії поливання всіх і всього брудом, виборці просто будуть відчувати огиду.

А як раз зі змістовною складовою у бажаючих перехопити владу у Вінниці очевидні проблеми. Причому – у більшості з учасників політичного процесу.

Справа на посадовців Вінницької міської ради, яка начебто мала стати «сигналом» місцевим політичним елітам рухатися у «зеленому» напрямку фактично завершилася там само, де і почалася. З тієї простої причини, що її ініціатори уже дали «задній хід», оскільки змінився й загальнонаціональний порядок денний. Спікери «Слуги народу» обрали співпрацю з мерами великих міст замість конфронтації.

А що їм залишалося робити? З місцевими кадрами геть погано, про що ми неодноразово писали. До того ж у партії влади конкретно на Вінниччині доволі сумнівні електоральні перспективи. Тобто, обираючи між варіантом «давити» і сценарієм «домовлятися» особи, від яких залежить прийняття рішень, хоча і непросто, але обрали метод компромісу. Інша справа, що деякі регіональні групи впливу, які вважають, що вони викупили «франшизу» популярного бренду «Слуги народу», а тому можуть з нею робити все, що завгодно, від загострення протистояння наразі не відмовляються.

Хто може виграти? Припустимо – що третя сила. Якась умовна «партія вінничан», про необхідність появи якої ми писали давно і наполегливо.

Знову з’явився на політичному небосхилі Володимир Гройсман. Причому – як раз із змістовною складовою.

Цього разу – щодо відкриття ринку землі. Створений за ініціативою В. Гройсмана і С. Моргунова Фонд «СтопВірус» відправив допомогу в Джулинську, Копайгородську та Краснопільську ОТГ. Це – відповідь на інформаційну істерію місцевих «активістів», що «СтопВірус» переганяє муніципальні кошти з одного рахунку на інший. Так переганяє, що виділяє кошти на допомогу селам у віддалених районах області.

Уряд затвердив перспективний план поділу Вінниччини. У нас буде 63 спроможних ОТГ. Вінницька районна рада коїть капості лікарям. Вочевидь, у рамках тренду «Остаточне прощавай», адже після місцевих виборів Вінницької районної ради не залишиться у принципі. Тому депутати й шукають нагоди хоч на комусь зігнати злобу.

Облрада рішуче налаштована довести Рахунковій палаті, що крали не вона, а Обласна Державна Адміністрація під керівництвом Валерія Коровія (2018-2019 рік).

Ну, хто б ще нам такі гарні приклади підкидав, як не обларада.

«Після протестів санітарок у Вінницькій районній лікарні в облраді пояснили основний принцип нарахування доплат медикам за роботу з хворими на COVID-19. Голова постійної комісії Вінницької облради питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур під час брифінгу пояснив, що надбавки нараховуються із посадового окладу, а не із заробітної платні». Це – чергове підтвердження тези, що Мазур уже став найбільш впливовою особою у системі Вінницької обласної ради і спробує зберегти позиції по результатам місцевих виборів. Хоча в нього із цим неабиякі проблеми. Новий керівник обласної “Батьківщини” Олег Мейдич зробить все, щоб в прохідній частині списку цієї партії ворога МХП не було.

Володимир Продивус на пальцях пояснює, чому «90-ті – це добре»: «Люди тримали слово».

Депутаткиня обласної ради Тетяна Редько («Батьківщина») зчепилася з Вінницькою єпархією УПЦ.

Що там ще трапилося на тому тижні, і що ми не зафіксували у дайджесті?

Міністр приїхав? Ну, дай Боже йому здоровлячка.

«9 травня». Там і так все зрозуміло. Привітання-покладання. Зайвої реклами політичним партіям, які взяли у цьому участь, робити не будемо.

Неочікувано-несподівано на Вінниччині з’явився самопроголошений «сірий кардинал» 🤭

Про що ми напишемо незабаром.

Активісти гризуться у соціальних мережах. Це і зрозуміло – карантин значно вдарив по бюджетам проплачених акцій. А матерщиною у соціальних мережах спонсорів уже не збудиш.

Таким був тиждень.

P.S. Обласна рада! Як там книжка-то? Про нинішнє скликання облради як найкраще в Історії та Всесвіті? Гроші ж на неї в бюджеті передбачені. Набридло запитувати. Чи нам запит від редакції на апарат ради написати?

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net