• Доктор економічних наук, екс-голова Вінницької ОДА Валерій Коровій дав оцінку економічній ситуації в Україні.

За його словами, Україна — аграрна країна, тож передумов для голоду не мільйонів минулому році наша країна виробила 80 мільйонів тон зерна. Для того, щоб розвивати тваринництво і утримувати продовольчу безпеку, нам потрібно 25 мільйонів тон. Тобто ми спокійно можемо продавати більшість аграрної продукції. Проблема у тому, що аграрії не можуть продавати зерно, внаслідок блокування роботи українських портів та проблем з логістикою. Хотілося би вірити, що українські порти будуть розблоковані.

“В нас достатньо зерна. Ми збираємо 30 мільйонів замість необхідних 6 мільйонів зерна. Але війна ставить ті виклики, які ми маємо долати”, — зауважив голова ГО “Ми — Вінничани”.

У той же час політик переконаний, що не буде й стрімкої інфляції, хоча зростання цін на паливно-мастильні матеріали — об’єктивний чинник. Наприклад, вартість перевезення товару з Харкова до Вінниці зросла у три рази. Тому компанії, для досягнення точки незбитковості, вимушені піднімати ціни.

Дивитись повну версію інтерв’ю

Проте будемо відвертими. Нас чекає непроста осінь і непроста зима. Багато буде залежати від того, наскільки наші партнери реально виконають ті обіцянки, які декларують. Особливо, зважаючи на те, що дефіцит Державного бюджету б’є рекорди. Так, доходи від митниці впали у чотири рази. Впали й податкові надходження.

“І все ж — я хотів би заспокоїти. Ситуація складна, але я дуже уважно відслідковую роботу Мініфіну, тож я можу сказати, що є бачення того, як забезпечити поточне збалансування видатків Державного бюджету”, — підкреслив Коровій.

“Нам слід стимулювати економіку. Уряд має думати, яким чином стимулювати попит, щоб люди робили, купували і надавали послуги. Нам потрібні нові будівництва, нові ремонти. І все ж я оптимістично дивлюся на ситуацію. Дуже багато буде залежати від ефективності уряду, місцевого самоврядуванню у сфері спрощення процедур, стимулювання ділової активності”, — сказав вінницький політик.

Для цього ГО “Ми — Вінничани” підписало Меморандум про співпрацю з компанією МХП — одним з найбільших інвесторів в Україні — для створення нових робочих місць, започаткування нового бізнесу в країні.

“МХП під час війни зарекомендувала себе під час війни надзвичайно порядно. За три місяці компанія роздала 7 тис. тон благодійної допомоги — продукції. Зокрема, ми сприяємо тим підприємцям, які готують грантові пропозиції на конкурс підтримки з боку МХП. Дуже важливо знайти людей, які спроможні генерувати ідеї та досягати бажаного результату”, — резюмував В. Коровій.


Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net