Банкова тестує адміністративну вертикаль. Вінниччина не вийняток

Координатор руху «Чесно» оприлюднив на своїй сторінці копію листа, який поширюється з Адміністрації Президента по лінії виконавчої вертикалі з вимогою «провести соціологічне дослідження електоральних настроїв свого району».

Адмінресурс в дії.Головам усіх РДА України з Адміністрації Президента прийшла вказівка провести соціологічне…

Posted by Микола Виговський on 2018 m. gegužė 4 d.

З цього було зроблено висновок, що місцеві державні адміністрації спробують перетворити на виборчі штаби кандидата у Президенти України Петра Порошенка. За нашою інформацією у Вінницькій області подібні папери теж взяли до уваги і навіть доручили комусь цю справу швиденько оформити.

Подібна тактика була апробована напередодні усіх президентських і парламентських виборів. І жодного разу не спрацювала.

Чиновники районного і обласного рівнів не такі дурні, щоб впрягатися «по-повній» в агітаційний процес, ризикуючи при цьому власною кар’єрою. Президенти приходять і уходять, а життя на районному рівні – з маленьким (і не дуже) бізнесом, землею, закритими чи напівзакритими кримінальними справами, кумами, сватами і т. д. – буде йти своєю чергою. І політичні симпатії чи антипатії ламати цей рух не повинні. Навіть, якщо того дуже вимагатиме столична влада.

Все це зрозуміло. Як і те, що «соціологічне опитування», проведене головою РДА у власному кабінеті покаже рейтинг кандидату від влади на рівні 146%. Перевірити це все одно неможливо.

Дивує інше. Порошенко – не романтичний Ющенко, який щиро вірив у те, що виконує важливу місію для своєї країни, і не Янукович, який в останні місяці власного перебування біля керма держави взагалі не розумів, що коїться навкруги. Порошенко – бізнесмен, який знає, що він хоче і розуміє – як цього досягти. Якщо він погодив такий інформаційний лист, то його передвиборчі справі, дійсно, кепські.

Можна було б припустити інше. Порошенко, справді, збирається йти на другий термін. Незважаючи на те, що з Заходу «дзвіночки» про його непідтримку на виборах («Мальдиви», «Панама», Онищенко) злилися в один погребальний дзвін. І команда Банкової гарячково шукає шляхи для більш-менш ефективної кампанії. Які навіть з вкрай поганими стартовими позиціями (6 місце у президентському рейтингу) можуть зовні виглядати, як пристойні. І тому рухи по адміністративній вертикалі дають шанс деяким чиновникам зберегти власне крісло ще на декілька місяців.

Однак і ця версія не виглядає переконливо. Не такі дурні люди сидять на Банковій, щоб зрозуміти, що: 1) надані РДА «рейтинги» будуть абсолютно брехливими і неадекватними; 2) чиновники провалять будь-яку виборчу кампанію (чому – див. вище).

Але варіацій для маневрів у кандидата від влади (Порошенка) не так багато. Партії, яка могла б організувати виборчу кампанію на місцях, у нього немає. «БПП» – передвиборчий проект, а не політична сила. Об’єднавчої ідеї, під яку підтяглися б кадри, немає також. А бажання, принаймні, не втратити політичне обличчя під час виборів є.

Тому єдиним варіантом, який не вступає у протиріччя зі здоровим глуздом, є той, що технологи Банкової напередодні великих випробувань просто тестують на адекватність місцевих чиновників. Здатні вони забезпечити результат на місцях, чи заздалегідь готові капітулювати, якщо події розгортатимуться за поганим для влади сценарієм.

Якщо голова РДА надсилає звіт, що 50%+1% виборців готові проголосувати за нинішню владу, то його уже сьогодні можна відправляти у відставку.

Занадто високі ставки на цих виборах, щоб можна було б довіряти цю справу чиновникам.

Але проблема Банкової як раз у тому, що «лавка запасник» занадто коротка.

Віталій Горковчук