Вінницький нардеп звернувся до суду

Юрій Македон оскаржує призначення Труби на посаду керівника ДБР

Юрій Македон, нардеп-мажоритарник з Вінниччини (округ №16) подавав свою кандидатуру на конкурс на посаду голови Державного бюро розслідування. Після конкурсу нардеп почав стверджувати: він відбувся непрозоро та з порушеннями. Це й змусило Македона звернутися до суду.

Нардеп з фракції «БПП-«Солідарність» хоче тепер оскаржити у Окружному адміністративному суді Києва призначення заступників глави Державного бюро розслідувань Романа Труби, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату відомства.

Македон вимагає визнати протиправними дії комісії щодо призначення Труби на посаду директора ДБР та скасувати рішення про внесення подання прем’єр-міністрові про його призначення.

Македон також хоче оскаржити призначення заступників Труби, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату відомства.

Депутат просить, щоб третьою стороною виступали президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман і Труба.

Зараз вирішують питання про відкриття провадження у цій адміністративній справі.

Але Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба вважає, що запуск роботи підконтрольного йому відомства затягують.

Про це він сказав в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

«Затягування в запуску Державного бюро розслідувань відчувається не лише щодо приміщення, а і, наприклад, щодо ухвалення проектів законів, які на цей час є у Верховній Раді. Ми всі розуміємо, що коли є погодження, коли є порозуміння фракцій – закони ухвалюються дуже швидко», – сказав Труба.

Схоже, що запуск роботи ДБР, анонсований на вересень 2018 року, перестав бути завданням усієї української влади, а залишився особистим клопотом директора бюро Труби.

По їдеї, Державне бюро розслідувань має стати основою правоохоронної системи країни. Депутати мають ухвалити ріщення щодо ДБР вже в травні 2018 року.
Проте, чи станеться це вчасно, досі не відомо. Бо затягуються процеси формування штату детективів ДБР, а й недосконалість законодавства створює загрозу зриву діяльності не тільки слідчих органів Бюро розслідувань, а й усієї правоохоронної системи країни.

Позов Юрія Македона щодо незаконності повноважень ДБР – можна розглядати як ще одну спробу затягування початку роботи ДБР. Хоча цей судовий позов – не найбільше зло для ДБР. Адже орган зможе почати роботу, і паралельно – судитися. Звісно, якщо Окружний адміністративний суд Києва вирішить відкрити провадження.

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net