Чому Порошенко не приїхав у Вінницю?

Наше видання системно публікує різноманітну політину аналітику, в якій ми часто даємо прогнози політичних та суспільних подій і дуже рідко помиляємся, але на цей раз наш прогноз про візит президента на Раду регіонального розвитку не підтвердився.

В кінці лютого ми писали, що Раду регіонального розвитку у Вінниці відвідає не тільки Володимир Гройсман, а й президент Петро Порошенко. Тому що формат таких зборів в яких беруть участь керівники ОДА, голови РДА, народні депутати, міські голови, голови ОТГ, депутати місцевих рад області є вигідним для кандидата в президенти від влади, задля чергового діалогу з місцевими елітами. По-друге такі форуми (ради) це зайвий інформаційний привід для регіональних та загальнодержавних ЗМІ.

Так 28 лютого Рада регіонального розвитку за участі президента пройшла в Кіровоградській області, 25 лютого відбувалась в Київській області, вчора в Запоріжжі, ще раніше 23 лютого у Львові, а позавчора 5 березня Петро Порошенко головував на Раді регіонального розвитку у Дніпрі.

Чому ж так сталось, що Петро Порошенко їздить у всі інші регіони на такі заходи а Вінниччину проігнорував?

І оскар за найкращу версію отримав наш журналіст-стажер: Порошенко не приїхав до Вінниці спеціально, щоб прогноз нашого видання не справдився 😉

А тепер серйозно. Вінниччину ще з нульвих років прийнято вважати вотчиною Порошенка. Ось і на прийдешніх виборах чинний президент настільки впевнений в підтримці нашої області, що може собі дозволити займатись більш нагальними справами та проігнорувати сприятливий привід поагітувати за себе в нашому регіоні.

На чому базується така впевненість?

У Вінницькій області працює багато підприємств гаранта: кондитерські фабрики, цукрові заводи, хлібокомбінати, аграрні підприємства з величезним “земельним банком”і тисячами пайовиків, в Крижополі, Гайсині, Немирові, Погребищі і так далі.

При правильному підході і чітко поставленій роботі виборчих штабів переважна більшість працівників підприємств Петра Олексійовича та пайовики, в яких орендують землю структури Порошенка повинні проголосувати саме за нього. До цієї кількості виборців потріно додати і членів їх сімей. Чи проголосують? Побачимо вже 1 квітня, тоді й оцінимо роботу штабів президента у Вінницькій області в надсприятливих і найкомфортніших умовах по країні.

Фактор №2, або навіть №1. На виборах президента Петра Олексійовича офіційно підтримав Володимир Гройсман та міський голова Сергій Моргунов. Якщо сплюсувати особистий рівень підтримки Порошенка в області з високим рівнем підтримки в нашій області Гройсмана, особливо міста Вінниці та динамічно зростаючий рівень довіри до місцевих органів самоврядування в особі мера Вінниці, рейтинг якого за опитуваннями давно перевалив за 50% – отримуємо потужну політичну синергію в окрему взятому регіоні, яка додає впевненості кандидату в президенти.

Фактор №3 Вибори – це математика, якщо порівняти кількість виборців Вінницької області орієнтовно 1 238 055 з тією ж Дніпропетровською 2 512 407, то наш регіон, як би ми його не любили, не є визначальним для результатів загальнодержавної виборчої кампанії.

Якщо проаналізувати ці ключові фактори, то кандидат в президенти повинен вибирати, з’їздити йому в Дніпро, чи Львів на Раду регіонального розвитку та чи варто витрачати цілий день на Вінницю, якщо терміново треба гасити електоральну пожежу з скандалом навколо “Укроборонпрома”, претензіями західних партнерів до антикорупційних інституцій, критикою опозиційних ЗМІ та громадських організацій навколо відміни КС норми про незаконне збагачення тощо. А саме ці великі і маленькі пожежі відсоток за відсотком віддаляють чинного президента від другого туру виборів.

Так за самим свіжим опитуванням, яке сьогодні оприлюднив Центр соціальних досліджень «СОФІЯ» п’ятірка фаворитів президентських перегонів згідно опитування з 26 лютого по 4 березня виглядає так:

Зеленський – 20,3%,

Тимошенко – 13,9%,

Порошенко – 13,1%,

Бойко – 11,7%.

Гриценко підтримують 7,1%

Партійні справи БПП ще гірші:

«Слуга народу» – 16,9%,

«Батьківщина» – 13,5%,

«Опозиційна платформа – За Життя» – 10,3%,

БПП «Солідарність» – 8,9%,

«Громадянська позиція» – 5,6%.

Якщо взяти до уваги всі суспільно-політичні складові перераховані вище (фактор №1-2-3), план-мінімум вінницьких штабів Порошенка – це перше (максимум друге місце по країні, як це було на виборах 2014, тоді Львівщина обігнала в підтримці Вінницьку область) і виключно перше місце Порошенка по області.

Що ж відбувається у Вінницькій області з рівнем підтримки кандидатів в президенти? Якщо на початку президентської кампанії лідером електоральних симпатій мешканців Вінниччини була Юлія Тимошенко, то за даними останніх соцопитувань (середина лютого) по нашій області, за даними нашого видання, маємо таку конфігурацію:

На перше місце по області вийшов Зеленський з впевненим відривом. Друге місце Тимошенко, третє з мінімальним відривом Порошенко. 4-5 місце Гриценко-Бойко. На користь останнього грає напружена ситуація з УПЦ МП і ПЦУ. До того ж як зазначають експерти його заділ (Бойка) на виборах ще не використаний. З 1000 приходів УПЦ МП до ПЦУ перейшло приблизно 60, решта 900 УПЦ МП своє слово на виборах ще не сказали. Експерти прогнозують, що священники УПЦ МП можуть включитись в ролі агітаторів не так за Бойка, як проти Порошенка (Томос) і будуть це робити прямо під час богослужінь та проповідей.

Але до виборів ще три тижні, тому і у штабів Порошенка, і у його союзників є можливість максимально покращити свій результат, принаймні в нашій області, за рахунок цілої низки сприятливих факторів та особистої підтримки ключових політичних гравців регіону.

Віталій Горковчук