Нардепи-аматори і провал діджиталізації. З якими труднощами стикнулись кандидати в місцеві депутати.

…«Діджиталізація», «країна в смартфоні», «адміністративні послуги online», «цифрові трансформації», «Дія» та інші казочки дідуся Панаса…

А тим часом усіх потенційних кандидатів у депутати місцевих рад Міністерство внутрішніх справ вітає оптимістичним дописом:

«Друзі, не панікуємо! Через технічні причини сервісні центри МВС не здійснюють видачу довідки про несудимості у паперовому вигляді.
Наразі її отримання доступно тільки в електронному варіанті за допомогою КЕП.
Перевірки та формування довідок про відсутність судимостей здійснюють працівники Департаменту інформатизації МВС. Їх електронна пошта: dovidka@mvs.gov.ua.
Вибачте за тимчасові незручності! Емоції важливі, але здоров’я передусім!»

І тут же – зображення «лежачого» сайту сервісного центру.

Передусім слід «подякувати» народним депутатам України, які декілька днів тому провалили голосування за виключення вимоги щодо подання довідок про наявність чи відсутність судимості для кандидатів на місцевих виборах.

Не забудемо і про відомства пана Авакова, службовці якого вважають, що кваліфікований електронний підпис є у більшості громадян України. Натомість Міністерство цифрової трансформації сповіщає нам, що сертифікати електронного підпису отримали лише близько 100 тисяч громадян, тобто десь 0,25%.

Тому справа впевнено крокує якщо не до зриву виборів (хоча «ще не вечір»), то до порушення виборчих прав тисяч громадян – точно.

Знаєте, що у цій ситуації найцікавіше?

Не те, що пафосні гасла про «діджиталізація» у черговий раз виявилися дурницею, яка існує тільки в головах міністрів уряду.

А те, що проблему створено на рівному місці.

І так у них все.

«Не хворійте», – пише нам МВС.

І вам всього найкращого.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net