Президентські вибори на Вінниччині. Ч. 10. “Нехай влада відпочине”

Люди мелкого ума чувствительны к мелким обидам. Люди большого ума все замечают и ни на что не обижаются, - Франсуа де Ларошфуко.

Фото Україна.ру
Пару тижнів тому нам дорікали, що ми працюємо “проти” БПП, і чомусь на штаб Анатолія Гриценка. Після останньої публікації, окремі “ображені” почали нити, що ми, навпаки, “мочимо” Гриценка, і ці самі “жорстоко ображені” нами будуть жалітись в Київ. Успіхів вам зі скаргами! Але дамо ображеним одну дієву пораду, щоб дарма коліна й лоба не збивати, жалійтесь одразу в Небесну канцелярію. Ну хоть якийсь шанс 🙂

Давайте, домовимося цього разу, що ми “мочимо” опозицію. А наступного разу повернемося до теми Гаранта та його “ботів” і екстра-менеджерів місцевого ґатунку. Ok?

Так ось, на минулому тижні у Вінницькій області справи в опозиції йшли геть погано.

Заявивши про інформаційний привід у вигляді блокування трибуни обласної ради з вимогою звернення до… (до когось там) з вимогою імпічменту Президенту України, а також оголосивши про мітинг під стінами адмінбудівлі, опозиція спромоглася з нічого зробити те саме нічого. Мітинг виявився на “3 з мінусом” (і тільки не треба звинувачувати, що це ми наклепи зводимо), акція у сесійній залі — на тверду “двійку” (оскільки навіть проект рішення про імпічмент розглядати відмовилися, а опозиція не наполягала).

Хтось дорікне, так а що могли зробити? Опозиція питання ж ставила в порядок денний

Елементарно. На сесії зареєструвалось 67 депутатів (з 84). При цьому з всіх 7 фракцій обласної ради 6 фракцій (виділені червоним) – опозиційні.

1. БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ” – 27
2. Політична партія “Всеукраїнське об”єднання “Батьківщина” – 16
3. Вінницька територіальна організація Радикальна Партія Олега Ляшка – 8
4. Політична партія ,,Об’єднання ,,САМОПОМІЧ” – 7
5. ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “УКРАЇНСЬКЕ ОБ”ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – “УКРОП” – 6
6. Політична Партія “Опозиційний блок” у Вінницькій обласній Раді – 6
7. Депутатська фракція “Аграрії Вінниччини” – 6

Проста математична дія додавання фіксує 16+8+7+6+6=43 опозиційних депутатських голосів з усіх 84. А якщо додати сюди ще трьох “свободівців”… Шановні опозиційні депутати, та ви не то що можете заблокувати роботу будь-якої сесії і ставити будь-яке питання в порядок денний, а й призначити власного голову Ради та весь інший керівний склад. Було б тільки бажання та відсутність “обязів” перед владою.

Повернемось до мітингу. Звісно, стверджувати, що мітингу не було (як це роблять прихильні до влади ресурси) ми не можемо, але погоджуємося, що це був “так собі мітинг”. А прес-службі “Батьківщини” за світлину Ганни Давиденко у світлих панчохах і Олексія Рябчина — у чорних, наша тверда “5” – за відтворення відповідної загальному градусу абсурду атмосфери на фото.

Ну, й ще раз пролунала інформація про фейкових “благодійників” Юлії Тимошенко.

Місцеві ЗМІ зберегли тональність від кепкування, до обережного співчуття. Але категоричних оцінок майже не лунало (а хто його знає, чим вибори завершаться?).

Далі до Вінниці приїхала Юля Тимошенко, яка, після низки запланованих штабом заходів, так і не зустрілася з вінницькими журналістами. Чи дала привід штабу “БПП” ганьбити її в інформпросторі. Останні, втім, шансом знову не скористалися.

З тим само, приблизно, “успіхом” відбувся до Вінниці й візит Руслана Кошулинського, якого змусили виступати зі сходів магазину побутової техніки, яка належить місцевому депутату-”свободівцю” Базелюку.

І на завершення — Валерій Палій, якому вкотре не дали встановити бюст Шевченкові на Театральній, пригрозив, що 17-го до Вінниці приїдуть Нацкорпус, Нацдружини та інші підрозділи, які відзначилися на вихідних у Черкасах.

На добрий шлях! Зуміє місцева влада протистояти цьому, чи капітулює, як декілька днів тому, коли погроза з боку одного Хорта (Павленка) зірвала цілу виставку у музеї, – персонально її справа.

З обласною владою на виборах, зрештою, усе зрозуміло. Як і з тим, чим завершаться ці вибори. Поки що невідомо — якою буде поведінка опозиції. Однак й тут розгадка не за горами.

Влада? Ну, влада потрохи працювала.

Приїжджала до Вінниці урядова команда на чолі із Володимиром Гройсманом, було помічено декілька народних депутатів від Вінниччини зі фракції “БПП” – Сергія Кудлаєнка, Миколу Кучера, Юрія Македона, Геннадія Ткачука та Григорія Заболотного, який в області з’являється не так часто.

Олександр Домбровський уже давно у сферах, далеких від 11 виборчого округу. Іван Мельничук — до округу став трохи ближче, але до виборчої кампанії все одного жодного відношення не має. А, якщо і має, то ніхто про це не знає.

Як й Іван Спориш. “5 березня 2019 року в м. Тульчині народний депутат України Іван Спориш у супроводі голови райдержадміністрації Віталія Чуби провів ряд робочих зустрічей з трудовими колективами окремих підприємств і установ, розповів про свою діяльність у Верховній Раді України, відповів на низку запитань жителів району. Мова йшла про перспективи соціально-економічного розвитку Тульчинщини і України на найближче п’ятиріччя”.

Теоретично, можна було б спрогнозувати, що, говорячи про “п’ятирічку”, Спориш натякав на новий строк Петра Порошенка, але прямих свідоцтв цьому немає.

Тиждень тому ми озвучували інформацію, що недопрацьовують обидві штаби, але в умовах жбурляння один в одного: “хто гірше”, у дійсно гіршу ситуацію потрапляють представники влади, адже вони мають виправдовуватися. А от коли влада мовчить, а говорить опозиція — це навіть гірше для опозиції.

Завжди Ваш Віталій Горковчук та вся команда “Політичної Арени Вінниччини”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net