Учасники зібрання (а це, окрім влади міста Вінниці та керівників ОДА та облради, міські голови міст обласного значення, голови ОТГ та райцентрів) спілкувалися на тему «Законодавче забезпечення розвитку місцевого самоврядування в Україні та на регіональному рівні». Тема є тим більш актуальною, що у наступному році очікується остаточне завершення реформи децентралізації влади.

У тому числі й за напрямком передачі фінансових повноважень на місця. А між тим, станом на сьогодні, проблемних моментів набагато більше, ніж уже врегульованих питань. Прикладом є маневри між першим та другим читанням Державного бюджету на 2020 рік, коли у місцевих бюджетів спочатку забрали 7,7 млрд грн акцизних коштів, а потім повернули. Прем’єр-міністр Олексій Гончарук з цього приводу навіть скандал у підвалі Верховної Ради влаштував.

Відповідно, одним з головних завдань АМУ є налагодження координації між представниками місцевого самоврядування та народними депутатами України, від яких залежить ухвалення якісної законодавчої бази у цьому напрямку.

Подібне засідання РВ АМУ, як ми уже й сказали, відбулося 20 листопада у Вінниці.

Але… без народних обранців від Вінниччини.

«Ми запрошували долучитися до засідання нардепів Вінницької області, на жаль, на сьогоднішній день ніхто не виявив бажання бути присутнім, не знаю в силу яких причин», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.

Заради справедливості, все ж слід сказати, що троє нардепів повідомили про причини, які не дозволили їм бути присутніми на засіданні в Ірини Борзової невідкладні справи на окрузі, Лариса Білозір зараз у Сполучених Штатах, у відрядженні перебуває і Микола Кучер. Інші нардепи-мажоритарники, як і їхні колеги-списочники запрошення прибути на РВ АМУ проігнорували з аристократичним мовчанням.

Тобто вісім народних депутатів від Вінницької області, обраних по мажоритарних округам, проігнорували голову ОДА, керівників обласної ради, міську владу обласного центру, міських голів міст обласного значення, голів ОТГ та мерів районних центрів.

І це при тому, що справи на Вінниччині у наступному році можуть бути доволі кепськими. Зокрема, голова ОДА Владислав Скальський повідомив наступне:

Бюджет 2020 року буде складним, адже базова дотація зменшилася в області більш ніж на 300 млн грн.

А у вінницьких депутатів – «справи». Хоча, наприклад, їхні колеги з Чернігова на аналогічний захід прибули. Отже, у них корона на голові тримається ще не так високо.

Спробуємо «допомогти Даші» знайти наших симулянтів.

«Списочників» ми не чіпаємо, оскільки у Вінниці їх мало хто пам’ятає, і взаємодіяти з вінницькою громадою вони навряд чи збираються. л

До депутатів, обраних у виборчих округах, питання все ж є.

Анатолій Драбовський поїхав обмінюватися досвідом до Австрії. Але чомусь «тегнув» Вінницю. Хоча наше місто тут ні до чого.Місцезнаходження Максима Пашковського встановити не вдалося, але 19 листопада він розмістив у мережі «Фейсбук» пост, у якому він вкотре за щось там критикував муніципальну владу. Тож на заходи, подібні до засідання РВ АМУ, персонально Пашковському з’являтися не comme il faut. Шукати Петра Юрчишина – справа тим більш марна, якщо зважати на те, що останній допис на його сторінці у «Фейсбуці» – відчайдушне благання про допомогу: «Дружелюбівка без води», на яке жодної реакції не надійшло. А остання новина про «депутатську діяльність» – інформація, що при мільйонних (насправді – мільярдних) статках, депутат не посоромився взяти 21 тисячу компенсації за житло.

Ну, не хвилюють його проблеми якоїсь там Асоціації якихось там міст.

Ірина Борзова, яка і відповіла, що у неї невідкладні справи, судячи з її «Фейсбуку» була у Тиврівському районі. І доїхати звідти 20 хвилин до Вінниці… Ну, все ж попередила.

Лариса Білозір, дійсно, подорожує в США.

Де 20 листопада був Геннадій Вацак, ми не знаємо. Так само, як і про дислокацію Олега Мейдича.

Натомість, Микола Кучер був в окрузі – якщо вірити його сторінці у соціальній мережі «ФБ» – працював у Бершаді, але до Вінниці також їхати не збирався.

І не питання навіть як швидко забули народні депутати про своїх виборців, чи нам з вами до цього звикати. А от як швидко вони забули про тих, до кого ще не так давно, до виборів і під час кампанії, більшість з кандидатів в нардепи оббивали пороги, щоб заручитись підтримкою, – про це та багато іншого могли б розповісти присутні на засіданні міські голови районних центрів, голови ОТГ та очільники міст обласного значення. Але логіка чинних нардепів мало чим відрізняється від попередніх. Адже для багатьох мешканців області було б справжнім відкриттям взнати, коли і які суми коштів отримували за підтримку від кандидатів в депутати ВР голови сільских рад, деякі мери та навіть присутні на засідання АМУ голови ОТГ. І логіка “слуг народу” тут елементарна – ми розраховані і з багатьма міськими головами, і з багатьма виборцями (згадайте 200 грн, окорочки та заморожені піци). Зустрінемось перед наступними виборами.

Зрештою, зайнятість народних депутатів, яких уже неодноразово ловили за листуванням з гетерами, орендуванням готелю у тещі та перерозподілом ринку металобрухту, – уже стала прозивною категорією. Але чи думають вони, яким чином будуть зміцнювати власні позиції на місцевих виборах? І чи вважають, що без підтримки структур місцевого самоврядування вдасться переобратися на наступних чергових чи, швидше за все, позачергових виборах?

Тональність риторики Сергія Моргунова («не виявив бажання… не знаю в силу яких причин») демонструє, що ставлення народних депутатів і керівників органів місцевого самоврядування у форматі конфронтації, а не співпраці, є уже не простим припущенням, а довершеним фактом.

І конфронтація ця завершиться не на користь відірваних від територіальних громад народних обранців.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net