«Пока же партийное строительство в областях – это прекрасное них…я.

Нет ничего. Вообще ничего». (Народный депутат Украины, член пп «Слуга народа» Александр Дубинский).

Можна багато дискутувати, що коїться в обласному осередку нинішньої правлячої партії – «Слуга народу». Але вичерпну відповідь на це запитання наведено в епіграфі. Зрештою, дану тезу у більш коректній формі підтвердила народна депутаткиня України (округ № 14, теж «Слуга народу») Ірина Борзова, коментар якої слід розібрати детальніше.

– Від Вінницької області було двоє делегатів на з’їзді партії. Я і Євген Болюбаш – керівник Зе Команди в області. – Коли очікуються партійні збори Вінницької міської та обласної організації партія Слуга народу? – Збори будуть проведені після затвердження оновленого статуту партії Слуга Народу під час другого етапу з’їзду. Точної дати поки що немає. Планується що з’їзд відбудеться протягом двох місяців – Чи заявляє партія своїх кандидатів на виборів голів та депутатів в ОТГ на Вінниччині в грудні цього року? – 22 грудня на Вінниччині пройдуть нові вибори до трьох ОТГ. У виборах братимуть участь представники партії Слуга Народу.

Тобто, відповідей не пролунало. Був набір слів, які складалися у речення, але це не є відповіді.

Чому від Вінниччини на з’їзді було лише двоє делегатів? І хто такий Євген Болюбаш?

Одні користувачі пишуть у соцмережах, що якийсь ФОП з Калинівського району, інші повторюють рефрен – [censored] (© А. Дубінський). За інформацією нашої редакції Євгеній Болюбаш в свій час очолював осередок Калинівського району Європейської партії Микола Катеринчука. Саме в Калинівському районі і зареєстрована юридична особа “95 квартал”.

Яким чином буде висувати обласна партійна організація «СН» кандидатів на голів ОТГ 22 грудня, якщо її збори плануються провести лише після з’їзду, що, у свою чергу, пройде «десь» за два місяці?

Незрозуміло.

Можна, звісно, сказати, що, оскільки парторганізація поки перебуває на папері (© А. Дубінський), то на папері можна провести й обласну конференцію, і місцеві збори, де й висунути кандидатів (юристи підказують, що це може зробити і з’їзд, але його УЖЕ провели та кандидатів поки що не висунули).

Правляча партія «Зе!», як і у часи правління «регіоналів» буде займатися підлогом? Коли на з’їзді затверджують один список, а до ЦВК несуть зовсім інший?

Ну, це зовсім не прикрашає, тих хто обіцяв щось і когось «зробити».

На тлі інформаційного вакууму поповзли «інсайди» – деякі більш-менш правдоподібні, хоча й з відтінками замовної інформації, інші – цілком фантастичні, тому посилань на них не даємо. «Інсайди» сповіщають нам, що керівництво «СН» готове оголосити формальних керівників обласної парторганізації або з числа народних депутатів, серед яких найбільші шанси мають Драбовський або Пашковський. Та долучити до команди місцеву депутаткиню Ганну Д., якій у такий спосіб придати імпульс руху у мерське крісло від «зелених».

Щоправда, таке кадрове рішення може злий жарт зіграти з самими «слугами». Ганна Д. до чого не торкалася, все перетворювалося у токсичну субстанцію (© А. Дубінський). Починаючи остаточним занепадом «Батьківщини», до якої вона вступила декілька років тому, завершуючи демонстративним балотуванням у народні депутати всупереч позиції «Батьківщини». І нищівною поразкою. Тож, якщо таке станеться, то можемо сміливо спрогнозувати, що до наступної осені колись високий рейтинг «Слуги народу» перетвориться у гарбуз.

За ще одним «інсайдом» настільки стирчать вуха відомої в Україні та на Вінниччині особи, що його не гріх і процитувати.

«Обласну організацію, кажуть, курує Григорій Калетнік та його син Ігор. Ми вже писали про те, що він повернувся в Україну. Саме ця родина доклала чимало зусиль для перемоги Зеленського у Вінницькій області.
Адже Григорій Калетнік працював головою ОДА, облради, був нардепом не одного скликання, є президентом аграрного університету із чисельними філіями в області. Тому у нього досі є чимало соратників. А одного із наближених до Зеленського соратників Павлюка тісно пов’язують із його сином Ігорем — ексголовою митниці України».

Рілі ?!

Саме так, чорним по білому і написано на шпальтах однієї незалежної вінницької газети. Такими темпами скоро Ігор та Григорій Калетники будуть визнані найтиражнішою газетою області активними учасниками Євромайдану, головними борцями з режимом Януковича та найзапеклішими ворогами диктаторських законів 16 січня.

Загальний висновок – політичне майбутнє «Слуги народу» в українських масштабах, так само, як і у вінницькому куточку губиться у туманній невизначеності.

Але ми вас, шановні читачі, заспокоїмо. В інших партійних структурах робиться те саме, що у й «зелених» – «нічого» (© А. Дубінський).

Понуро мовчить вінницька «Батьківщина», організація якої звелася з партійного офісу до однієї людини. Пішла у глибоке підпілля «Європейська солідарність». Не видно й діяльності інших партій.

У виконавчій владі потрохи когось звільняють. Але це не значить, що призначають нових. Однак про це згодом.

«Директор департаменту екології Вінницької ОДА обдурив мешканців Тростянця, екс-губернатор вважає що його треба звільнити».

Під такою назвою вийшла публікація з ознаками громадянської позиції Валерія Коровія.

Ми відповідальне заявляємо Валерію Вікторовичу, що у даному випадку він цілком правий (а то він на нас, за чутками, постійно ображається). Новому очільнику потрібно дослухатись до “батьківської” і публічної поради свого попередника.

Але принагідно й поцікавитись у радника-попередника, чому цього конкретного директора дапертаменту взагалі було призначено на посаду Валерієм Коровієм, і чому ексгубернатор не звільняв:

Начальника департаменту капітального будівництва, якого СБУшники спіймали на хабарі, і його колегу з департаменту ЖКГ, у якого викрили незаконну фірму криптовалюти, і заступника голови ОДА, який з одного скандалу з корупційним душком перестрибував в інший.


Поцікавитись чому попередник не зробив кадрові висновки по факту провалу кампанії відшкодування збитків людям після вибухів у Калинівці.


І після загострення ситуації у тому ж Тростянці.


Як взагалі можна було призначити директора департамента, якого в свій час вже звільняли з аналогічної посади через торгівлю робочими візами та зв’язки з польською розвідкою?


І чому не дав «по шапці» усім відповідальним за провальну політику у галузі децентралізації, у що останні роки обласну владу носом тикав Кабмін.


І за перебіг медичної «реформи», від якої самоусунулися обласні чиновники.


Одним словом. Як кажуть в народі – “радити”, не мішки носити.

Тож, не якийсь там «начальник департаменту» обдурив мешканців Тростянця.

А хто? Ну, Ви самі й здогадайтеся.

Хоча ще не так давно всі посміхалися і робили вигляд, що так і потрібно. Хвалили одне одного і запевняли соратників на закритих нарадах – “ми виграємо вибори”, “нам є з чим йти до людей”. Все це призвело до “чуда чудного” та “дива дивного”. Коли ексгубернатор заговорив человеческим нашим голосом в прощальній промові: “Ми дуже багато зробили, але програли вибори” (!)

Тут би і вийти (у всьому білому) відомому у вузьких колах чоловіку – помахати пальчиком і сказати: а я ж вам казав, а я ж попереджав.

“Рано”, – сказав нам чоловік і нагадав анекдот про двух биків, ну там де більш досвідчений казав молодому:

«Не поспішай, ми повільно спустимося з пагорба і повільно покриємо всю отару».

Ось і все цікаве, що було на минулому тижні у політичній площині на нашій рідній Вінниччині.

Було ще оприлюднене уже згадуване розлоге інтерв’ю голови Вінницької ОДА Владислава Скальського, але про це поговоримо наступного разу.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Завжди Ваш – Віталій Горковчук та вся команда “Політичної Арени Вінниччини”

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net