Бюджетна комісія рекомендувала голові Вінницької облдержадміністрації звільнити заступника з соціального та гуманітарного напряму.

21 листопада під головуванням Геннадія Мазура відбулось засідання постійної комісії обласної Ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм за участі заступника голови обласної Ради Михайла Кременюка та депутатів обласної Ради Миколи Віннічука, Олександра Масленнікова, Владислава Роя, Андрія Вигонюка, керуючої справами виконавчого апарату обласної Ради Тетяни Яременко, керівників департаментів та управлінь облдержадміністрації… Члени комісії вкрай стурбовані ситуацією, яка відбулася в Плисківському психоневрологічному інтернаті… депутати вирішили звернутись до голови облдержадміністрації Владислава Скальського із рекомендацією звільнити із займаної посади заступника голови облдержадміністрації Ігоря Івасюка, який відповідає за реалізацію повноважень в соціальній та гуманітарній сферах.

Комісія! Вінницької! Обласної! Ради!

Звернулася з пропозицією звільнити заступника голови ОДА. І це при тому, що на засіданні комісії був присутній інший заступник губернатора, який не знайшов можливим висловити окрему думку щодо ситуації, яка склалася. До слова – це вже друга комісія, яка прийняла таке рішення. Першою комісією, яка пішла у “фронду” до керівництва ОДА була “комісія з питань регулювання комунальної власності та приватизації”.

Щоб ви, шановні читачі, розуміли – це не просто нонсенс. Це катастрофа для вінницької управлінської машини, яка складалася десь останніх років 30. Питання, які все життя вирішувалися глибоко-глибоко під килимами на Соборній, 70, зненацька виявилися винесеними на широкий загал. А це значить те, що вся конструкція владної машини остаточно впала. І її на місцевих виборах восени наступного року обов’язково підберуть…

Однак, окрім бажання “взяти владу”, потрібно мати ідею як це зробити, дієву команду та достатню кількість ресурсів – фінансових, інформаційних, організаційних тощо.

І конкурентні ФПГ, які примірюються відібрати владу у «вінницьких» і «зелених», обережно починають зондувати шанси для відкритого протистояння.

Тож, на нас чекає новий захоплюючий політичний сезон.

Вінниця втратила столичних лобістів. І для тих, хто колись вважався місцевими «батьками», які «прикриють» та «допоможуть», область та Вінниця є наразі лише об’єктом для заробітку.

«Свої» будуть з’ясовувати стосунки зі «своїми». І «прапор» колишніх електоральних лідерів підібрати немає кому.

Одна з впливових «вінницьких» груп вирішила «розкручувати» ексгубернатора Валерія Коровія у якості потенційного лідера регіонального списку на майбутніх місцевих виборах.

Валерія Коровія починають потихеньку “водити” по публічним заходам в оточенні міської та обласної влади. А сам ексголова ОДА починає показово дистанціюватись від п’ятого президента та обережно повідомляти, що його потенційний проект і будь-які партії Петра Порошенка – різні речі: «Після виборів ні разу не спілкувався з Петром Олексійовичем Порошенком». Вдається «не дуже», тим більше, що усі й так розуміють, що «Європейська солідарність» без Валерія Коровія ще може набрати певний відсоток голосів виборців, а ось сам Валерій Вікторович «без бренду» – ні.

І хоча інтерв’ю (можна подивитися за посиланням) не викликало жодного резонансу і, при бажанні, могло б стати каталізатором кампанії “політичного закату” майбутнього “лідеру списку”, все ж є доволі цікавим. Розлогі роздуми про провалені проекти та майбутні негаразди, пов’язані із відкриттям ринку землі сільськогосподарського призначення. Будуть проблеми – констатує Валерій Вікторович. Будуть, – погодимося ми. Але першопричиною цих проблем є не стільки загальноукраїнська криза (хоча і вона також), а те, що в області за часів головування самого В. В. Коровія в обладміністрації склалася абсолютно недієздатна владна конструкція. Яка і розвалилася при першій ліпшій нагоді.

В моїх планах очолити одну з політичних сил, а у майбутньому складі облради сформувати ефективну коаліцію та ефективний облвиконком

Еге. Ви спочатку депутатський мандат отримайте, а потім плани будуйте.

«Вінницькі», як ми бачимо, продовжують перебувати у підвішеному стані. А на їхньому місці, поки що, нічого путнього не створилося. Максимум, на що вистачає потенційних «змінників» – давати платну рекламу про власні досягнення у спорті.

У такому вакуумі неминуче з’являються гості із вчорашнього дня. Зокрема, на минулому тижні вперше з 2014, здається, року на публіці з політичними заявами матеріалізувався Григорій Калетник, який розповів міністру Милованову, що намагання зсунути ВНАУ з державних земель однозначно отримає опір.

Мілованов, між тим, продемонстрував, що даремно його називають «дебілом». У ситуації з землями Аграрної академії наук він як раз орієнтується дуже конкретно:

Скільки у вас карних справ за незаконний вивід земель? Знаєте? Я вам скажу – сотні. Тому не потрібно малювати із себе захисника аграріїв…

Та не сотні там справ, а тисячі.

Але Калетника це жодним чином не зупиняє. Якщо його синові дали дозвіл повернутися в Україну, то справи у цієї родини явно йдуть угору. Та й самого Григорія Миколайовича недооцінювати непотрібно. Він був і залишається потужною особистістю, з певним набором різних важелів, з ресурсами і з неабиякою завзятістю, якій можуть позаздрити молоді та нові обличчя.

Ну, й на закуску. 15 листопада голова Вінницької ОДА Владислав Скальський сказав, що його заступники будуть призначені за 10 днів.

Сьогодні – 25 листопада, а нових заступників та голів РДА не дуже видно. І якщо раніше кадрове питання в обласній владі виглядало дивно, то зараз виглядає майже непристойно. Бо ще в перші 2-3 тижні після призначення можна було пояснювати відсутність кадрових рішень ознайомленням з областю, можна дещо пізніше спробувати перенести відповідальність за відсутність кадрових призначень і на “Київ”, але як пояснити відсутність звільнень діючих чиновників? Адже звільнення – не призначення і для цього затвердження столиці непотрібне.

Ми не втручаємося у ситуацію. Поки що.

Ми просто констатуємо той факт, що нова влада з таким підходом до справи, швидше за все, закінчить так само, як і попередня – приголомшливим фіаско.

Тим часом, як стало відомо редакції “Політичної Арени Вінниччини”, незабаром у Вінниці з’явиться нова політична партія, яка може не тільки сплутати карти всім гравцям в нашій області, а й буде претендувати на власну фракцію в міській раді обласного центру та більшість в обласній раді.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Завжди Ваш Віталій Горковчук і вся команда “Політичної Арени Вінниччини”

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net