Відомий мільярдер і філантроп Джордж Сорос виступив у Мюнхенському технічному університеті.

У своїй промові він висловив впевненість у перемозі України, а також у те, що це стане кінцем російської імперії.

За його словами, до жовтня 2022 року Україна перемагала на полі бою, проте потім РФ за допомогою Ірану почала застосовувати безпілотники та бомбардувати ракетами критичну інфраструктуру, що змусило Київ зайняти оборонну позицію.

Він зазначив, що армія РФ перебуває у відчайдушному становищі, погано керована, оснащена та деморалізована, а тому диктатор Володимир Путін почав активніше застосовувати терористів «групи Вагнера», що принесло Кремлю деякі успіхи.

«Путін наказав Пригожину здобути перемогу до річниці російського вторгнення в Україну 24 лютого. Він намагається оточити українських захисників міста Бахмут, де має чисельну перевагу. Можливо, йому це вдасться, але я вважаю це малоймовірним, бо українська армія чинить сильний опір, і щойно Україна зможе застосувати обіцяну зброю, все зміниться», — заявив мільярдер.

«Країни колишнього СРСР з нетерпінням чекають на поразку росіян в Україні, тому що хочуть відстояти свою незалежність. Це означає, що українська перемога сприятиме розпаду російської імперії. РФ більше не становитиме загрози для Європи та світу», — резюмував він.


Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика


Нагадаємо, Сорос прославився у тому числі багатьма прогнозами, що справдилися.

Так, він передбачив азійську фінансову кризу 1997-1998 років. У 1998 році він передрік РФ дефолт та гіперінфляцію з катастрофічними наслідками. І через пару днів уряд РФ та Центральний банк справді оголосили про дефолт.

У 2015 році на конференції Світового банку фінансист сказав, що світ рухається до  “третьої світової війни”.

“Якщо відбудеться зіткнення між Китаєм та військовим союзником США, таким як Японія, не буде перебільшенням сказати, що ми опинимося на порозі третьої світової війни”, – заявив він. Війна справді почалася, але лише “торговельна”.

На 2018 рік він прогнозував чергову фінансову кризу, порівнянну зі збитками із кризою 2008 року. Того року нічого не трапилося, але прогноз справдився у 2020 р. після введення карантинних обмежень.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net