Екс-губернатор Вінниччини підтримав російського кандидата у Інтерполі

Колишній голова Вінницької ОДА, нардеп-регіонал кількох скликань, генерал міліції, якому приписують причетність до справи Гонгадзе, Микола Джига висловив непряму підтримку російському кандидату на посаду голови Міжнародної поліції «Інтерпол» Олександра Прокопчука. Саме так можна розцінити інтервю Миколи Джиги проросійському інформресурсу «Страна».

В проукраїнських політичних колах останнім часом ходить така думка: якщо російський генерал, колишній розвідник Олександр Прокопчук буде обраний президентом Міжнародної поліцейської організації це буде означати підпорядкування Інтерполу російським спецслужбам і остаточну дискредитацію цієї організації.

Якщо чесно, для перешкод обранню Прокопчука головою Інтерполу реальних механізмів немає, крім погрози демонстративного виходу з організації. Про це днями заявив очільник МВС Арсен Аваков. Це може вплинути на членів організації, особливо, якщо Україну у демарші підтримають сусідні країни, які не в захваті від політики Кремля. І не тому, що Україна такий вже необхідний член поліцейської організації, а тому, що з Інтерполу ще ніхто не виходив. А прецедент цій організації непотрібний.

Проте, кардинально не згоден з такою позицією екс-губернатор Вінниччини, міліцейський генерал-полковник Микола Джига. Про це він заявив у інтерв’ю сайту «Страна», який вже точно не можна назвати проукраїнським. Звичайно ж, Микола Джига прямо не говорив, про свою підтримку Прокопчука. Інтерв’ю з колишнім генералом вийшло на сайті під заголовком: «Выход Украины из Интерпола будет ударом по всей правоохранительной системе страны» – Николай Джига».

У ньому вінницький екс-губернатор, який ще й колись очолював українське бюро «Інтерполу» засумнівався у шпигунській діяльності російського генерала Прокопчука. І розклав по поличках, чому українці не хотять, щоб російський міліціонер і феесбешник очолив організацію.

« Я думаю, что скандал разгорелся по двум причинам. Во-первых, Александр Прокопчук проживает в России. А в Украине РФ считают государством–агрессором. Поэтому, вероятно, что министр внутренних дел действует “на эмоциях”. Во-вторых, судя по всему, украинские политики слишком часто смотрят голливудские фильмы».

Тут варто зазначити от що. Джига виправдав і Росію, і Прокопчука. Бо сказав у інтервю: «в Україні вважають РФ агресором». Не «ми вважаємо», а ніби відсторонився від держави. Ну і покритикував Авакова за емоційність…

Далі Микола Джига сказав, що від призначення російського екс-шпигуна Інтерполу ні холодно, ні жарко.

«Интерпол действует в рамках своего устава, в котором жестко прописаны полномочия всех сотрудников. Даже если бы Александр Прокопчук стремился повлиять на работу организации в интересах Кремля ему бы это не удалось. Ведь он претендует на должность президента, которая несет представительские функции. А за непосредственную работу Интерпола отвечает генеральный секретарь».

Тобто, ці слова можна назвати якщо не підтримкою Прокопчука, то відверто очікувальною позицією. І взагалі, якось дивно, що генерал, навіть міліцейський, підтримує представника ворожої державі.

Але ні, не дивно. Адже Джига сказав, що це Україна вважає РФ агресором. А от чи вважає такою Росію сам Джига, він про це не прохопився жодним словом.

І от щойно стало відомо, що новим президентом Інтерполу став представник Південної Кореї – Ким Чен Янг. За повідомленнями російських ЗМІ проти основного проросійського кандидата Прокопчука виступили одразу декілька делегацій та сенатори США.

Вже встиг привітати його і міністр Арсен Аваков у твітері.

Олена Семко

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net