Зворушливі миттєвості вінницької політики

29 квітня відбудуться вибори в Тростянецькій ОТГ. А 19 квітня, за десять днів до дня голосування відбулася колегія з візитом до містечка голів Вінницької ОДА та обласної ради, народного депутата Кучера та інших офіційних осіб.

Під час візиту було прозвітовано, що у ремонт Тростянецької районної лікарні вклали майже мільйон гривень. Також чиновники відкрили фонтанну площу, спорткомплекс «Колос» та завітали до центру адміністративних послуг.

Тростянеччина має знати – вона у пріоритетах уваги керівництва області. Щодо того, що голова Вінницької ОДА Валерій Коровій звідти родом, і що за десять днів у Тростянці відбудуться вибори – то це збіг обставин.

Ну, то це жарти.

Не жарти те, що коливання тихої води на стійкому вінницькому ставку місцеві політики дійсно вважають показниками готовності основних політичних гравців до серйозної роботи на президентських і парламентських виборах.

Насправді ж, ситуація діаметрально протилежна.

Перше. Подібними відверто показушними акціями можна посприяти перемозі владної команди на виборах в ОТГ, щоб відрапортувати до столиці, що «ситуація під контролем», але, при цьому, більше зашкодити загальному позиціонуванню влади перед вирішальними виборчими баталіями. Те, що різноманітні антикорупційні ГО не пишуть про факт непрямого підкупу виборців напередодні виборів, ще не означає того, що його не помітили і не внесли до моніторингових звітів, які до дня вирішального голосування зберуться в одну товсту папку.

Друге. Залучення керівництва області до фактичної агітації у такому форматі під час виборчої кампанії свідчить про абсолютний вакуум стратегічного бачення у технологів партій влади (якщо такі, взагалі, є). Напередодні президентських виборів команда VIP-спікерів також має обʼїздити кожен районний центр і кожне село, щоб похвалитися здобутками? А якщо таких немає? Наразі можна лише констатувати про брак ідей.

Третє. Брак ідей підтверджує і недолуга замітка на офіційному сайті територіальної організації «БПП «Солідарність» під пафосною назвою: «Тростянецька «БПП» покрила усі округи своїми кандидатами», яку після насмішок у соціальних мережах замінили на більш коректну. Але навіть у такому форматі – невідомо, чому слід радіти читачеві. Кому з виборців цікаво, що коїться всередині районної партійної організації?

Четверте. Могло б здивувати мовчання вінницької опозиції з приводу факту проведення колегії напередодні виборів. Інші б нормальні і потужні опозиційні структури на усіх рівнях би волали про використання адміністративного ресурсу. Але на те вона опозиція й вінницька, щоб не помітити очевидні речі.

Судячи з усього, ОТГ мало кому цікаві, окрім влади, якій конче необхідно підтвердити віртуальний статус провідної політичної сили на Вінниччині. Статус-то вона може й підтвердить. З такою-то презентацією і демонстрацією сили. Але ось на загальний рейтинг провідних гравців це не вплине жодним чином.

І останнє – реакція на цю подію, як на весь хід виборів в ОТГ з боку вінницьких ЗМІ вкотре підтверджує рівень абсолютної більшості з них. І дурним буде той кандидат, який спробує вибудовувати свою передвиборчу кампанію у регіональному медіа-просторі з опорою на місцеві сили. Головне фото – Людмила Головашич.

Віталій Горковчук

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net