Геннадій Мазур, депутат Вінницької обласної ради від ВО «Батьківщина», голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм.
Народився 1973 р. у с. с. Гордіївка, Тростянецького району, Вінницької області.
У 1990 році вступив до Уманського сільськогосподарського інституту. У 1995 році закінчив економічний факультет цього ВУЗу з відзнакою за спеціальністю «Аграрний менеджмент» та отримав кваліфікацію — економіст-організатор сільськогосподарського виробництва.
За версією офіційної сторінки в україномовній «Вікіпедії», звідки «вичищені» усі згадки про корупційні скандали, у які потрапляв Мазур, трудова біографія виглядає наступним чином:
-
В 1995—1997 рр. працював у відділі аудиту юридичних осіб державної податкової інспекції у Тростянецькому районі на посадах старшого податкового інспектора та головного податкового ревізор-інспектора.
-
З грудня 1997 року по лютий 1999 року працював начальником контрольно-ревізійного відділу у Тростянецькому районі Вінницької області.
-
З лютого 1999 року по квітень 2002 року працював на посаді начальника Тростянецької об’єднаної державної податкової інспекції Вінницької області.
-
З квітня 2002 року по квітень 2003 року працював на посаді голови державної податкової адміністрації у Івано-Франківській області.
-
З квітня 2003 року по червень 2007 року працював виконавчим директором СТОВ ім. Б. Хмельницького с. Четвертинівка Тростянецького району Вінницької області.
-
З червня 2007 року по січень 2009 року — перший заступник голови державної податкової адміністрації в Чернівецькій області.
-
З січня по червень 2009 року – заступник начальника ДПІ у м. Вінниці та виконуючий обов’язки заступника голови державної податкової адміністрації у Вінницькій області.
-
З червня 2009 року по січень 2012 року — заступник голови державної податкової адміністрації у Вінницькій області.
- З січня 2012 року по липень 2013 року — заступник голови державної податкової служби у Вінницькій області.
На інформаційних та новинних інтернет-ресурсах знайшлося підтвердження слів Геннадія Мазура, що він справді має недоброзичливців. За підписом „Колектив податкової інспекції ДПА у Вінницькій області” перед поверненням податківця Мазура у Вінницю хтось друкував назви і адреси золотих магазинів, що у власності дружини посадовця, а також підприємства та заклади, де Геннадій Мазур значиться у засновниках та співвласниках.
А ще податківцю згадали, що з посади у Івано-Франківську він пішов не за власним бажанням: „допрацювався до того, що 2003 році була порушена кримінальна справа за зловживання службовим положенням”.
«Героєм» серії публікацій Геннадій Федорович став на початку 2013-го з подачі свого керівництва і СБУ. Податківець став фігурантом, мабуть, найгучнішого скандалу по ухиленню від сплати податків. Формально сімейним ювелірним бізнесом займалася дружина Г. Мазура і кілька підприємців, однак, зібрані матеріали вказували на те, що де-факто курирував процес податківці з службового кабінету в «Книзі».
Одним з головних аргументів і доказ «кришування» ювелірного бізнесу став «золотий щоденник». В ході серії обшуків оперативники знайшли блокнот, куди фіскал педантично вносив всі витрати і доходи – по реалізації золота в підконтрольних магазинах, отриманні наукового звання, своїх боржників і навіть особисті витрати подружжя. На початку березня співробітники спецслужби передали матеріали, включаючи щоденник податківця, який став «на вагу золота», в Генпрокуратуру. Але за дивним збігом обставин це «справа» там і «поховали».
З подачі СБУ тоді в місцевій пресі з’явилися гучні публікації про розкриття «міжрегіональної тіньової схеми» реалізації в Україні ювелірних виробів з Туреччини. Золото ввозили «на собі» туристи, в Ладижині ювеліри «перебивали» проби. Вироби під торговою маркою «Шарм» відправлялися оптовикам, а також в магазини Вінниці, Одеси, Івано-Франківська, Львова, Києва …
Слідство встановило, що з 2007-го по 2012 рік вінницька «пробірка» проклеймовала фірмі «Шарм» більше тонни турецьких золотих прикрас. Однозначну рекорд по Вінниччині та лідерство в масштабах України. Також вистачало підтверджень того, що підприємці діяли під «дахом» «тіньового кардинала» обласної податкової – Геннадія Мазура.
Плутанина в фінзвітності і нестиковки в цифрах при звірці документів з Мінфіну, податкової, Пенсійного фонду, «пробірному контролі», а також знайдений під час обшуку в кабінеті податківця «золотий» щоденник, лише підтвердили підозри спецслужби. За попередніми підрахунками, держбюджет недоотримав близько семи мільйонів гривень. Але ті, хто бачив цифри в «золотом» щоденнику, запевняють – масштаби махінацій набагато більше: щомісячна виручка по магазинам становила від 2 до 20 мільйонів гривень.
Подробиці: Золотий щоденник Мазура
Формальні власники Ладижинської фірми «Шарм» (де, як впевнені сбушники, «штампували» турецьке золото) – подружжя Олена та Микола Гонта – всі звинувачення заперечували, і у справі проходили як свідки. Але інтерв’ю місцевій пресі роздавали щедро, і запевняли, що нібито «вигідну оренду забезпечила власниця« Подільської ювелірної кампанії »- Таїсія Мазур, дружина Г. Мазура, а інтерес СБУ пояснити не може.
У той же час сам Геннадій Мазур, перебуваючи на лікарняному у нібито передінфарктному стані, давав інтерв’ю в ресторані «Дольче Віта», не соромлячись позувати на фото а-ля «У каміна» для газети. Тоді він розповів, що ресторан, ювелірний магазин і мережу аптек в Ладижині належить дружині, а «Подільська ювелірна кампанія» – результат їх спільних зусиль за часів чотирирічного «відпочинку» від держслужби – з моменту звільнення з податкової Івано-Франківської області і до повернення на посаду в вінницьку ДПА.
Тоді неофіційно стали говорити про те, що співробітники спецслужби зацікавилися «бізнесом Геннадія Мазура» в 2010-му завдяки туркам, яких він намагався «кинути» на кругленьку суму. Нібито іноземці вийшли на Росію, там їм підказали «харківських» і ті приїхали до Вінниці зажадати борг. Турок написав заяву і спецслужба «почала рити». Стали зіставляти доходи і витрати податківця і здивувалися.
Але найбільше чекістів вразило оздоблення квартири в центрі Вінниці, оформлена на тещу екс-податківця і його особистий кабінет в будівлі обласної податкової.
Колекційний віскі за 70 тисяч гривень та інше елітне «пиття» відразу ж вилучили як речовий доказ. А «золотий» щоденник, який Мазур постійно носив з собою в портфелі, повеселив нотатками на полях. Навпроти кожного імені, включаючи турецькі, акуратно були записані суми, завірені особистим підписом пана Мазура.
Операції з дорогоцінними металами прописані чітко, зрозуміло – така педантичність викликала захоплення і в той же час здивування у чекістів: «Навіщо завіряти кошториси підписом: сам собі не вірив чи що?» Витрати і доходи фіксувалися помісячно протягом кілька років. Висновки однозначні – податківець особисто контролював процес і «вів» підприємців від оподаткування – близько 90% обороту знаходилося «в тіні». У цьому ж щоденнику були розділи, присвячені витратам на дружину і дисертацію. З його позначками – «дорого».
Але якщо з внутрішньої бухгалтерією у податківця все зрозуміло, у його партнерів «думки з справою» не сходяться. Тому вихід один – платити 7 мільйонів «в касу» держави. Тоді справу за ст. 212 – ухилення від сплати податків в особливо великих, закриють. Закони для «тіньовиків» у нас гуманні. Що стосується самого Мазура, то йому тоді світила стаття – 364 – зловживання службовим становищем. Правда, якщо миші в його «золотий» щоденник, який знаходиться на зберіганні в Генпрокуратурі, свій ніс не сунуть. Подейкували, що за «благодійний внесок» в сумі 2,5 мільйона гривень це цілком можливо.
У червні 2013 року Геннадій Мазур повідомив журналістам, що за власною ініціативою звільнився з податкової, і «перейшов на роботу» в апарат ВР помічником нардепа- «регіонала» Миколи Джиги. Колишній губернатор Вінницької області та екс-заступник міністра МВС в той час був заступником голови комітету Верховної Ради з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Сам Микола Васильович ще й коментував, що вважає Г. Мазура невинним, поки суд не доведе протилежне. Втім, суд нічого не доводив, оскільки і не отримував документи.
Після закриття проекту «Партія регіонів» та поразки на парламентських виборах-2014 «Сильної України», від якої балотувався Джига, Мазур почав шукати нову політичну силу, з якою можна було б робити кар’єру і захищати бізнес.
І найшов її у вигляді «Батьківщини», від якої балотувався у депутати Вінницької обласної ради в жовтні 2015 року (жінка Мазура балотувалася до районної ради від «Радикальної партії Олега Ляшка»). Переміг у Тростянецькому районі, витративши на виборчу кампанію чималу суму.
Під час обговорення його кандидатури на посаду голови бюджетної комісії (Мазур негайно став конвертувати політичний капітал у реальний), йому згадали про старі справи і про «турецьке золото».
Мазур звинувачення відкидав:«Щодо кримінальних справ: відносно мене не було і немає. Там де хтось проходить свідком, не означає що проти людини порушена кримінальна справа. Те що я працював в податковій системі все своє життя, я думаю, що це не є проблема. Сьогодні ми працюємо для людей, заради людей, допомагаємо людям, беремо участь в акційних діях…І при цій владі, як казала Ю. Тимошенко, мене вже «під лупу роздивились», – сказав Геннадій Мазур.
Хоча інформації про «золоті справи» навіть у відкритому доступі багато
“Який він, ювелірний бізнес, за який взялася СБУ”
Мазур каже, що все це – легальний бізнесі жінки.
Кримінальних справ немає. Корупції немає. Хоча пояснити зафіксовані у декларації статки непросто, оскільки декларант, крім 4 років головування у колгоспі, все життя працював на державній службі.
Депутат мешкає у районному центрі Тростянець, тому там він має будинок площею 380 квадратних метри, який зареєстрований на його сина Владислава Мазура.
З рухомого майна депутат Вінницької обласної ради має дві автівки: Lexus LS 460 2008 року випуску та Audi A6 2005 року випуску. Куплені вони були за 554 600 та 405 000 гривень. Його дружина, Таїсія Мазур, має Mercedes-Benz ML 350 2008 року випуску, який придбала за 445 000 гривень.
Таїсія Мазур за 2016 рік отримала 993 333 гривень від зайняття підприємницької діяльністю, але вона у декларації не зазначила у яких підприємствах вона має корпоративні права. На її ім’я зареєстроване одне комунальне підприємство «Тростянецька комунальна аптека».
З приватних підприємств на неї було зареєстровано, нині вже ліквідоване, ТОВ «Подільська ювелірна компанія», яка займалося виробництвом ювелірних виробів. Депутат Вінницької обласної ради на банківському рахунку має 1 000 000 гривень, а його син – 1 000 017 гривень. Готівкою Геннадій Мазур має 100 000 доларів, дружина – 200 000 доларів. Також депутат облради має на банківських рахунках 27 612 гривень, Таїсія Мазур – 3 207 гривень. 70 000 доларів депутат позичив третій особі, а його дружина позичила 20 000 доларів. Разом це приблизно 12 466 000 гривень.
Електронна декларація Геннадія Мазура
Як анекдот виглядає членство Мазура у Міжфракційному депутатському об’єднанні «Антикорупційний рух» у Вінницькій обласній раді.
Серед офіційних помічників – Кес Б.Ю. – зять Людмили Щербаківської.
Комплексно і регулярно працює в окрузі, розраховуючи, вочевидь, балотуватися у народні депутати у 2019 році .