Кращим регіональним благодійником Вінниччини стала ГО «Соціальний центр МХП»

Вже другий рік поспіль громадська організація «Соціальний центр МХП» отримує «Янгола добра» на регіональному етапі Національного конкурсу «Благодійна Україна», який багато років поспіль проводить Асоціація благодійників країни, за свою активну і самовіддану благодійну діяльність на Вінниччині. Так, днями відбулось нагородження переможців та лауреатів конкурсу.

У рамках конкурсу було вшановано кращих в регіоні благодійників, меценатів і волонтерів, їхні організації, колективи, які реалізували значні благодійні проекти, а також публічно стимулювати їх до поширення ефективних доброчинних справ

За словами організаторів, Вінниччина стала лідером за кількістю поданих на регіональному етапі конкурсу заявок – 112. З яких отримали високу відзнаку у своїх категоріях 11 номінантів.

Тож , у номінації «Благодійність неурядового сектору» перемогу отримала ГО «Соціальний центр МХП», яка працює на території Тростянецького, Теплицького, Гайсинського, Бершадського районів та міста Ладижин. Ідейним натхненником організації є народний депутат України Микола Кучер, який активно підтримує її діяльність. Завдяки їх спільним зусиллям вдалось реалізувати десятки проектів націлених на допомогу, як окремих громадян, так і мешканців цілих громад та районів.

У 2017 році колектив ГО «Соціальний центр МХП» допоміг 983 особам, з яких 374 – онкохворі, 38 – з діагнозом «Гепатит С», 293-м проведено оперативні втручання різного ступеню складності, а 278 особам надано допомогу на лікування інших захворювань.

Крім того, ГО «Соціальний центр МХП» активно підтримує й громади в їх розвитку допомагаючи осучаснювати заклади освіти та охорони здоров’я, підтримує спортивну галузь та військових і особливо воєнів АТО. Декілька років поспіль громадська організація виступає співфінансистом у проектах місцевих громад у рамках обласного регіонального конкурсу, нарівні з місцевими бюджетами фінансуючи інфраструктурні проекти. За кілька останніх років громадська організація надала майже 2 млн. грн. співфінансування на проекти для розвитку місцевих громад.

Також бурштинового янгола у номінації «Регіональна благодійність» отримав благодійний фонд «Допомоги онкохворим дітям», який працює під головуванням депутата Вінницької обласної ради Лариси Білозір, яка є й директором з розвитку ГО «Соціальний центр МХП». Крім того, лауреатами конкурсу стали благодійний фонд «Добродар», «Джерело надії» та «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» і «Бершадський фонд допомоги АТО».

Благодійний фонд «Допомоги онкохворим дітям»функціонує з 2007 року. Благодійники опікуються важкохворими дітками з генетичними захворюваннями та онкодіагнозами. Не залишають у біді також дітей учасників антитерористичної операції. Загалом 289 маленьких пацієнтів отримали допомогу від фонду. Минулого року організація надала більш ніж 250 тис. гривень допомоги. А на лікування онкохворих дітей меценати залучили більше 2 млн. гривень.

Крім того, за ініціативи голови благодійного фонду «Допомоги онкохворим дітям» Лариси Білозір, було закуплено у Вінницьку станцію переливання крові апарат «Архітек» для якісного контролю донорської крові. Також за її сприяння було відремонтовано три амбулаторії в Тростянецькому районі, закуплено медичне обладнання.

«Ці нагороди означають для мене те, що моя щоденна робота в напрямку розвитку громад та підтримки важкохворих діток не пройшла даремно, що наша команда працює ефективно та злагоджено. Наша справжня Dream Team – всі ті, хто докладав свій час і натхнення всередині команди. Я вірю і знаю, що у нас попереду – багато роботи, справ, а отже нових перемог і нагород, оскільки в жодному разі ми не зупинемося на досягнутому, а й далі будемо працювати в напрямку домопоги людям та цілих громад», – наголосила Лариса Білозір.

У списку нагороджених також була й «Птахофабрика «Вінницький бройлер» ПАТ «МХП» у номінації «Благодійність бізнесу».

За даними організаторів конкурсу «Благодійна Україна 2017», у цьому році було оголошено 10-ть регіональних етапів: у Вінницькій, Житомирській, Хмельницькій, Одеській, Харківській, Херсонській, Київській, Львівський, Миколаївській, Чернівецькій областях. На початку лютого 2018 року також приєдналася Донецька область. Найбільша кількість заявок на регіональний конкурс надійшла з Вінницької області – 112, на другому місці Хмельницька область – з 81-ю заявкою. Додам, що торік вінничани також були першими, подавши понад сотню заявок на національний конкурс благодійності.

«Будь-яка форма допомоги важлива і навряд чи можна визначити, яка більше, яка менше. Головною характеристикою благодійності є небайдужість до чужої людини і добровільне бажання допомогти їй у важкій ситуації. Я переконаний, що одним з головних покликань для депутатів і має бути допомога людям та громадам, щоб не залишатися осторонь проблем окремих людей, сіл, районів. Тільки спільною злагодженою не байдужою роботою ми відновимо наші села та райони і зробимо їх комфортними для життя», – відзначив народний депутат України Микола Кучер.

Надія Потоцька

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net