Чим займається «партизанський загін імені Савченко» у Вінниці?

Ви може не знаєте, а може й забули, але у Вінниці діє нелегальна організація, яка може цілком бути терористичною. Це з огляду на недавні заяви генпрокурора Луценка щодо Савченко і її планів щодо підриву Верховної Ради.

-Як так?, – жахнуться вінничани, що не у курсі справи… А от ті з них, хто слідкує за місцевою політикою та діями кількох десятків активістів, пригадають: дійсно була така історія.

Сталася вона влітку 2016 року, коли Надію Савченко тільки виміняли на двох російських диверсантів. Тоді сумновідомий вінничанин Анатолій Чайка оголосив про створення «Партизанського загону ім. Надії Савченко».

Тоді ж він і роздав на площі, де зараз стоїть Дерево Свободи, кілька комплектів роби. Їх отримали Андрій Верич, Михайло Попович, Валерій Козяк та інші активісти. Чайка тоді ж анонсував цілі свого (чи Надіного?) загону у Вінниці: «Зараз всі ті, хто її отримали (форму зеків, ред), мають шанс продемонструвати країні справжній театр абсурду». І додав, що «загін» займатиметься проведенням яскравих політичних акцій. І акції від «партизанів ім. Савченко» посипались на вінничан, немов з екранізації роману невідомого автора з палати №6 лікарні ім. Ющенка.

Свого часу в пошуках піару вінницькі політики щосили намагались міцно прив’язатись до Надії Савченко, аж до таких селфі та заголовків в офіційних вісниках органів місцевої влади: Перший заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська привітала Марію Савченко з днем народження

Отже, «партизанський загін» у Вінниці діє й понині. Бо ніхто, навіть той же Чайка, не оголошував про його розпуск. І ці дії, у світлі подій останнього тижня навколо Савченко, Рубана, Медведчука та інших, набувають зовсім іншого змісту, ніж вже звикли трактувати вінничани дії вінницьких маргінальних активістів. Звісно, якщо самі вінницькі активісти не забули про його (загону) існування.

Нагадаємо, минулого тижня, генпрокурор Луценко ошелешив нардепів, а разом з ними і їхніх виборців несподіваною заявою: Надія Савченко готувала військовий переворот. Вона, Рубан, і їхні люди ніби то збиралися зірвати купол Верховної Ради і дві ложі. А потім добити нардепів і присутніх у парламенті з автоматів. Генпрокурор подав представлення про зняття недоторканості з Савченко вже наступного четверга пообіцяв у Раді оголосити докази і продемонструвати оперативні зйомки.

Але повернемося до Вінниці, до членів «партизанського загону». Отже, як зазначив Чайка, роздаючи бажаючим смугасті роби зеків, вони мають втілити у Вінниці такий собі загальнодержавний театр абсурду. І слід сказати, що багато в чому вони просунулися у цій «благородній, театральній» справі. Хіба не на вистави в цьому жанрі схожі усі виступи кількох десятків активістів? Ось лише деякі з них за останній час: перешкоджання відкриття кладовища на Сабарові, влаштування там нічних кінопоказів фільмів на тематику мерців і кладовищ, перешкоджання поховання на цьому ж кладовищі, протидія встановленню на меморіалу Героям Небесної Сотні на однойменній площі, виступи зі звинуваченнями на адресу рідних загиблих майданівців, зокрема, матері Максима Шимка.

І вже зовсім недавній випадок, коли Анатолій Чайка намагався пошкодити пам’ятник «Дерево Свободи», а потім закидав його непотребом і сміттям, пообіцявши влаштувати на цьому місці сміттєзвалище… Хіба не абсурд, хіба не в дусі Савченко і Ко?

Отже, «партизанський загін» театру абсурду у Вінниці діє. А якщо є готова трупа, і є готовність «активістів», зробити все, щоб втілити цей жанр у життя, то й знайдеться той, хто профінансує це дійство. І тут, Чайка, назвавши загін іменем Савченко, прозоро натякнув про джерела фінансування.

Отже, ці стрілки ведуть до Надії Савченко, Рубана, Медведчука і його організації «Український вибір». Та й у Вінниці давно вже йдуть розмови про те, що один із закулісних режисерів «театру абсурду», Віктор Малиновський, фінансується Медведчуком. Це у Вінниці не є секретом. Тай зрозуміло, чому саме Вінницю обрано для створення цієї «трупи»: щоб всім в Україні і світі показати – в Україні не буде порядку, бо в президентській і прем’єрській Вінниці твориться казна що!

І ці цілі було б досягнуто, якби не одне «але»: вінничанам не подобаються вистави цього жанру. Ну не люблять вони цього абсурдного трешу і брати участь у масовці не хочуть. Саме тому на виставах «активістів» ні масовки, ні глядачів немає. Тільки одні виконавці ролей. Одним словом, всі в одному місці. Хоч бери їх і запрошуй в жовті автомобілі швидкої допомоги. А з огляду на обвинувачення Савченко і Рубана дії активістів можна трактувати не як банальну і хвору «хуліганку», а як заклики до здійснення терактів, а це вже інші статті і інші покарання.

Фото Вадима Козловського – фб

До речі, про це… Ви думаєте, що навчання Нацгвардії, Нацполіції та СБУ, які відбулися без попереднього оголошення у центрі Вінниці – випадковість? І сценарій навчань – захоплення заручників в облраді і ОДА, а потім їхнє звільнення правоохоронцями – теж випадковість? Навряд. Це перша реальна відповідь на дії щодо намірів силоміць захопити владу у Києві командою Савченко, і перша реальна відповідь силовиків вінницьким учасникам «партизанського загону ім. Савченко».

 

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net