В українському сегменті телеграм-каналів є декілька каналів, пов’язаних з вищими колами нинішньої влади, які часто виходять з реальними інсайдами, що докорінно змінюють політичних клімат в Україні.

Одразу два таких топа, яких пов’язують з Банковою, телеграм-канал “Резидент” і “Легітимний” затіяли дискусію з нашим телеграм-каналом “Політична Арена Вінниччини” на тему місцевих виборів.

Сьогодні ми запропонували колегам продовження дискусії.

Погодьтесь, що у відкритому інформаційному протистоянні зі структурами місцевого самоврядування «зелені» фактично програли.

«Штурм» позицій регіональних еліт, проведений під гаслом – «Та ми з нашим надвисоким рейтингом можемо не рахуватися ні з ким!» – зазнав невдачі. У силу різних причин, основні з яких недооцінка впливу ключових осіб на місцевому рівні, а також переоцінка можливостей «зелених» народних депутатів, з яких намагалися нашвидкоруч склепати альтернативу регіональним лідерам, передусім, мерам обласних центрів.

У результаті, позиції останніх, після низки інформаційних дуелей з нардепами, лише зміцнилися. Натомість рейтинг СН почав знижуватися. А нардепи, яких раніше ніхто не знав, дійсно підняли власну впізнаваність. Тільки підняли її за рахунок підвищення антирейтингу.

Певні (не всі) центри впливу у вищих сферах української політики це зрозуміли. І підштовхують своїх колег-опонентів до тих висновків, що з регіональними елітами слід дружити. У тому числі, шляхом співпраці на місцевих виборах. Що з одного боку дасть можливість утримати власні позиції регіональним групам, з іншого – заведе до місцевої влади прихильників «Слуг народу».

Тобто політику кнута (прокурорських папок) пропонується змінити на більш гнучку лінію взаємодії, а, можливо, і співпраці. Що дасть можливість зупинити намагання взяти реванш деяким партіям «вчорашніх», а то і «позавчорашніх».

Умовно кажучи, міський голова, який сьогодні контролює більшість у місцевій раді з депутатів від ОПЗЖ або «Європейської солідарності», може сприяти тому, що на виборах до цієї ж ради увійде серйозна фракція «зелених». Якщо до цього мера не будуть застосовувати тактику: «Ти – ніхто, ми переможемо і без тебе».

Ця лінія здорового глузду має усі шанси утвердитися напередодні старту місцевих виборів.

А ми дамо ще декілька порад відповідальним за політичний ландшафт в ОП і партійним функціонерам СН – як власні проблеми перетворити на сильні сторони.

Моделюємо ситуацію. Наступного тижня місцеві вибори.

На них у Вінниці (за даними “Рейтингу”) “Слуга народу” бере 12%.

Вмикаємо калькулятор. Це 7-8 депутатів Вінницької міської ради. Загальна кількість депутатів 54.

В обласній раді президентська партія отримає 10-11 мандатів з 84. І?

Про такі поняття як “монобільшість” можете вже забути. Така фракція не може претендувати навіть на “золоту акцію”. Без ваших 7-10 депутатів ваші конкуренти спокійно оберуть голів обласних рад та їх заступників, розділять всі смачні комісії та отримають привід для постійного тролингу президентської партії, яка в місцевих радах опиниться в глибокій опозиції.

Що робити?

1️⃣ Не відштовхуйте від себе локальні політичні проєкти шляхом прийняття сумнівної норми про висування у 2/3 областей та 5% всеукраїнським бар’єром. Такі проєкти завжди працювали після виборів з будь-якою владою. Якщо ця норма у Виборчому кодексові пройде, то регіональні еліти від себе ви відштовхнете остаточно. Причому – у табори основних конкурентів. Тих само ОПЗЖ та ЄС.

2️⃣ Замість того щоб “зрізати” регіональні політичні партії – шукайте і домовляйтесь з ними про похід на місцеві вибори 2-3 паралельними колонами. Саме з ними ви зможете сформувати більшість в місцевих радах і отримати власне керівництво.

3️⃣ Дайте єдину установку поведінки для народних депутатів. Більш, ніж вони, на падіння рейтингу СН у регіонах не спрацював ніхто.

4️⃣ Вибудовуйте політичну роботу не на суцільній критиці, а на пропонуванні альтернативи. Знаєте, на місцевому рівні досі працює установка: «Нехай той тип краде, але ж дорогу він зробив… Проголосую за нього».

5️⃣ Не добивайте місцеві бюджети своїми черговими ініціативами.

Одним словом запитуйте. Ми вам ще розповімо.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net