Нещодавно були призначені “нові” голи РДА у Вінницькій області Святослав Ніколайчук став головою у Жмеринському районі, Олексій Чернов – у Чернівецькому, Олександр Гаврилюк – Піщанську, Віталій Урздік – Тиврівську, Максим Мазурик – Хмільницьку, Олег Побірський – Теплицьку, Сергій Кавун – Гайсинську, Євген Дубовий – Барську, Валентин Русначенко – Бершадську і Михайло Бевз – Літинську і так далі.

Усі бажаючі негайно зайшли в Інтернет і побачили, що половина з них раніше була пов’язана з іншими партіями – від БПП до Партії регіонів, від Радикальної партії Ляшка до “Наш край”, інша – прийшла до виконавчої влади з силових структур та митниці. І усі так або інакше пов’язані з народними депутатами, які, вочевидь, не залишилися осторонь від сприяння у їхньому призначенні. Єдиний виняток, що підтверджує правило, – Євген Дубовий, який прийшов до крісла голови РДА з Барського машзаводу, де колись працював слюсарем.

Тут би і згадати Володимиру Зеленському його передвиборчі обіцянки про повне перезавантаження влади в країні і основний принцип формування команди – “ти ніколи не був в політиці”. Хоча коли наші політики несли політичну відповідальність за невиконання передвиборчих обіцянок?

Про відсутність будь-яких кадрових змін в стінах обласної адміністрації ми вже неодноразово писали. Тут не змінився жоден з керівників управлінь і департаментів з часів Петра Порошенка. В окремих структурних підрозділах працюють люди яким по 65-70 та більше років.

Повертаючись до керівників районів “нової формації” та поколупатися глибше, то виявиться, і не можуть не виявитися, багато подробиць на кшталт немаленьких діляночок землі, рахунків у банку та інших «ништяків», які з’явилися невідомо звідки, адже заробітна платня теоретично не дозволяла жити з таким розмахом.

Тож усі, кого (як нас) зацікавили подробиці біографії зазначених осіб, не могли не задати собі запитання: «А де ж той «Ліфт», про який розповідали представники «команди Зе»? На жаль красива теорема про “кадровий резерв” The LIFT виявилась черговою профанацією та легалізацією просування на посади потрібних людей під прикриттям сумнівних конкурсів.

Ми вже чуємо розчарований висновок з районів: «Та вони такі ж, як і всі…»

Не поспішайте, шановні, з висновками. Це не «слуги» такі, це життя виявилося «таким».

Подивимося на строки призначення. Квітень 2020 р. – за рік після перемоги В. Зеленського на президентських виборах.

Петро Порошенко, не кажучи вже про Віктора Януковича та Віктора Ющенка вибудували власну управлінську вертикаль набагато швидше.

Тому можемо припустити – наміри знайти на місцевому рівні хоч когось були серйозними. Але пошуки зайшли у глухий кут, оскільки вибору як такого не було.

Ви уявляєте собі середній район у 30 тисяч мешканців, більше половини з яких пенсіонери? І спробуйте знайти у такому «розкладі» людину, яка:

🔴 не була б у команді іншої політичної партії (а у деякі з них заганяли добровільно-примусовим методом);

🔴 не була б пов’язана з місцевими групами впливу;

🔴 ігнорувала б народних депутатів;

🔴 не займалася «сірим» бізнесом. Останнє – не докір, а констатація факту виживання на місцевому рівні. Хто за чесність – може сплатити податок з кожної яблуні.

Відповідно, «зеленим», якби вони ризикнули йти до кінця, залишалося обрати між:

🔵 «колегами» по «зеленій» справі;

🔵 студентами без досвіду і орієнтування у ситуації;

🔵 місцевими божевільними, які останні 30 років були завсідниками усіх мітингів;

🔵 емісарами з інших територій, до яких ставлення районних аксакалів коливалося між ворожим та дуже ворожим.

Аби дійсно зробити «прорив» і тим здивувати навіть диванних критиків, «слугам» слід було наважитися на ЩОСЬ. На що конкретно – ми не знаємо.

Або не ризикувати. І вони обрали останній варіант.

Тому все далі рухатиметься за тими самими лекалами, що й під час «попередників».

Голови РДА, усвідомлюючи всю неблаговидну ситуацію у районі, брехатимуть на нарадах з ОДА. Тим часом – потайки домовляючись з місцевими групами впливу, щоб зберегти власні позиції і після місцевих виборів. Вказівки «Зробити!» саботуватимуть під тими приводами, що «карантин», «жнива», «все вже зроблено» і т. ін.

Про рівень компетентності, скоріше повної її відсутності, у нових керівників районів можна говорити вже зараз. Про відсутність бодай якоїсь адекватної діяльності теж.

Знайти будь-які новини в інформаційному просторі Вінниччини про когось із новопризначених голів РДА – місія нездійсненна.

Як пройдуть місцеві вибори? А так само, як і 10, і 20 років тому. У режимі самоорганізації. І тим більше, без оглядки на партійні «блискавки».

Можна хоч якось пом’якшати майже неминуче падіння «зелених» восени цього року на Вінниччині? Теоретично, можна. Просто слід припинити сподіватися на таких голів РДА.

Просто усунути їх від процесу, чітко розділивши справи адміністративні і справи виборчі, якими займатимуться фахівці.

Чи вистачить на це сміливості у керівництва виборчого штабу?

Сказати складно, але припустимо, що саме від цього залежить доля регіональної влади у наступні п’ять років.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте лише політичні новини та якісну аналітику першими.

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net