Вчора на ресурсі “РБК-Україна” з’явилась інформація про активну підготовку команди президента до виборів. Автори статті діляться інсайдами про керівників кампанії – на їх думку на центральному рівні таких буде декілька.
Заступник керівника Адміністрації Президента – Віталій Ковальчук претендує на керівника штабу, окремими напрямками буде займатись Сергій Березенко та Ігор Гринів (стратегія).
Експерти прогнозують загальну концепцію виборчої кампанії чинного президента та перераховують головні технологічні стовпи навколо яких буде розгортатись агітація: безвіз, сильна армія, автокефалія тощо.
Для Вінниччини знаковою є дещо інша інформація.
По-перше тривожні меседжі щодо ротації губернаторів. Чи не зачепить вона нашу область.
По-друге за інформацією джерел з оточення президента у всіх регіонах країни вже з 1 серпня розгортаються виборчі штаби “БПП-Солідарності”.
Тим часом у Вінницькій області не спостерігається великої активності по розгортанню штабів (обласного та районних), також незрозумілою є ситуація з персональним складом виборчого штабу президента.
В політично-владних колах мляво обговорюють позицію декількох знакових осіб регіону, які знаходять будь-які приводи відмежуватись від кампанії під прапором “Солідарності” взагалі . Мова йде про достатньо ефективних управлінців, з пристойним рівнем довіри, здатних провести результативну кампанію.
Співрозмовники нашого видання з президентського середовища відмічають відсутність конкуренції та особливого бажання брати на себе відповідальність за непрогнозований результат кампанії. При цьому наводять приклад гострої боротьби за ключові штабні посади в часи “Партії регіонів” на Вінниччині. Тоді внутрішня конкуренція та боротьба за управління виборчими процесами призводила до численних конфліктів, перевірок з Києва і втручання центру в місцеві процеси.
За таких умов обізнані з внутрішньою кухнею люди прогнозують традиційний сценарій – призначення відповідальних за принципом чиновницької ієрархії області. Таким чином на керівництво обласним штабом проявляється чиновницька пара – Андрій Гижко (перший заступник голови ОДА – інформація про досвід проведення виборчих кампаній відсутня) та Олександр Крученюк (заступник голови ОДА – інформація про досвід проведення виборчих кампаній відсутня). Відповідальними по районам будуть керівники райдержадміністрацій, які здебільшого намагаються дати раду повсякденним проблемам і досить туманно розуміють специфіку виборчих кампаній.
До виборчих процесів намагаються долучити нардепів-мажоритарщиків у розрахунку на використання їх мереж прихильників, що забезпечили їм перемогу в 2014 році. Але проблема в тому, що зазначені мережі є в 1-2 обранців серед всіх 8 мажоритарщиків і одностайної готовності попрацювати на Петра Порошенка в 2019 році не спостерігається.
Детальніше про готовність до президентських виборів ключових партійних структур, технологічних груп та штабів читайте найближчим часом на нашому ресурсі.
Віталій Горковчук