Для того, щоб поставити «крапку» в історії з провалом голосування і повторним голосування за проєкт постанови про Заяву Верховної Ради України про підтримку демократії в Україні в умовах агресії російської федерації, слід згадати прізвища тих, хто наступного дня, 25 лютого, раптом оговтався.
Зробити це потрібно для того, щоб зрозуміти – на які групи народних депутатів у Банкової збереглися дієві важелі впливу.
І хоча перше враження все одно було зіпсоване, оскільки ВРУ у присутності єврокомісарів провалила голосування за проєкт постанови, згідно з якою президентські вибори в Україні мають відбутися лише після відновлення стійкого миру, ОП наступного дня, 25 лютого, все ж продемонстрував власну здатність «уговорити» деяких народних обранців.
Отже, 24-го лютого кнопку «за» натиснули 218 народних депутатів, жоден з них не утримався або проголосував проти, але не голосували 54 особи, а інші просто не прийшли на засідання.
Читати: Парламентський «ляпас» – які групи впливу показали Банковій зуби
25-го баланс сил змінився: 268 – за, проти та утрималися – 0, не голосували – лише 12.
З фракції «Слуги народу» (232 мандати), яка напередодні дала 146 голосів, «індивідуальний підхід» знайшли до 49 депутатів, внаслідок чого, кількість прихильників Заяви зросла до 195 голосів. Серед них, наприклад, Віталій Безгін, стосовно якого відкрито кримінальну справу. Проблема із законом є й у Андрія Богданця, який теж раптом змінив свою точку зору.
Нардеп Микола Задорожній, який 24-го не голосував, хоча й був присутній у сесійній залі, а 25-го натиснув кнопку «за» теж має підозру САП підозру в одержанні 3,4 млн грн неправомірної вигоди.
Передумав і Геннадій Касай, у якого «у вантажі» – історія із закупівлею курток для армії невідповідної якості та за завищеними цінам. Є кримінальний «шлейф» й у Павла Халімона. У Олександра Качури – давні зв’язки з Віктором Медведчуком, які він не бажав би афішувати .
Андрій Стріхарський та Вадим Струневич за попереднім місцем роботи – забудовники. А підприємцям такого роду діяльності дуже просто пояснити, щоб без сприяння влади у їхнього бізнесу виникнуть проблеми.
І це лише – невелика частка однієї фракції.
Як бачимо, важелів впливу в ОП на народних депутатів вистачає. Ці важелі можна поділити на три групи:
1) Гальмування кримінальних справ, які завжди можна активізувати; 2) Заморожування скандальних історій та сумнівних політичних зв’язків, які також у будь-який момент можна реанімувати; 3) Потенційні проблеми з бізнесом.
Поки це працює. Але якщо такі методи починають використовуватися, то у влади очевидні проблеми з мотивуванням та виконавською дисципліною у середовищі тих, на кого вона мала б опиратися у першу чергу.
Підписуйтесь на наш TELEGRAM → https://t.me/politarenainfo1