• Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт звільнення від оподаткування митом та ПДВ операцій із ввезення товарів для потреб безпеки та оборони.

Про деталі цього рішення народна депутатка України, представниця 15-го виборчого округу (Вінницька область) Лариса Білозір розповіла в ефірі телемарафону “Єдині новини”.

«Гостро стоїть питання організації виробництва боєприпасів в Україні, організації ремонту зразків озброєння та військової техніки західних зразків, що постачались у якості матеріально-технічної допомоги та не можуть бути відремонтовані силами підприємств національної економіки України. Також у найближчій перспективі планується постачання засобів радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби, засобів радіолокації, систем спостереження та наведення, бойових кораблів та катерів, а також їх компонентів за зовнішньоекономічними контрактами. Така техніка, озброєння, боєприпаси та супутні послуги становлять нагальну потребу Збройних Сил України та інших структур сектору оборони та безпеки Держави», — написано у пояснювальній записці.

“Цей закон армія та Міноборони очікували майже рік від моменту повномасштабного вторгнення. За рахунок отриманої внаслідок звільнення від оподаткування значної економії український ВПК значно підвищить власну конкурентноздатність. Відповідно, підвищиться й обороноздатність країни, адже ВПК зможе забезпечувати ЗСУ вітчизняною продукцією. Крім того, певні питання залишаються у депутатів оборонного комітету, але їх можна доопрацювати до другого читання. Особливо в частині, щоб ввезена продукція не використовувалася не для оборонних цілей“, — зазначила Лариса Білозір. 

У тексті законопроєкту для зменшення витрат держбюджету законом пропонується звільнити від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України товарів оборонного призначення:

пороху, вибухових речовин, спеціальної хімії для виробництва боєприпасів, засобів радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби, автомобілів спеціального призначення, радіолокаційних станцій, мобільних ремонтних майстерень, які використовуються в оборонних цілях, військових кораблів та катерів.

Очікується, що прийняття законопроєктів дозволить підвищити ефективність реалізації зовнішньоекономічних проєктів з забезпечення критичних потреб Сил оборони України в озброєнні, військовій техніці та боєприпасах. А також забезпечить можливість ЗСУ та інших військових та правоохоронних формувань заощадити кошти під час закупівлі озброєння, військової та спеціальної техніки.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net