Теорію в автошколі можна буде не проходити, – про це повідомляє народний депутат від Вінниччини Геннадій Вацак.

У другому читанні ухвалено законопроєкт про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами, спрямований на знищення корупційних схем при складанні іспитів на отримання водійських прав.

Запроваджується новий підхід – надається право учням вивчати теоретичну частину іспиту самостійно.

Читати також: Як змінилось ставлення до українців за кордоном, розповів нардеп з Вінниччини Геннадій Вацак 

Тобто ті, хто хоче отримати водійське посвідчення, матимуть вибір. Заодно суттєво заощадять кошти на підготовці до складання екзамену на отримання водійських прав. Водночас посилюється відповідальність за незаконне втручання посадових осіб МВС у процес здачі відповідних іспитів. Рухаємося у вірному напрямку Закон набуде чинності через 90 днів після дня його опублікування (перед цим його ще має підписати президент) – повідомив парламентар від Вінниччини Геннадій Вацак.

Також Верховною Радою України було ухвалено:

✹ Медичний канабіс (в першому читанні) . Цей законопроєкт про регулювання обігу сировини для виробництва лікарських засобів, які є ефективними при лікуванні понад 50 патологічних станів.

✹ Важливий законопроєкт авторства Депутатська група “Довіра”, яким доповнено перелік осіб, які отримали інвалідність під час військової служби у військових частинах, навчальних закладах інше. Відтепер право на надання статусу інваліда війни для самих військовослужбовців або, у разі їх загибелі, отримання відповідних виплат та пільг для членів їх сім’ї, буде поширюватися і на тих захисників та захисниць, які одержали поранення чи каліцтво або загинули внаслідок завдання ракетних, артилерійських, авіаційних ударів по військових частинах та навчальних центрах не в безпосередній зоні бойових дій.

✹ Механізм розгляду справ про санкції ВАСУ та створення Держ реєстру санкцій

✹ Виділено 574 млн грн для добудови Національного музею Голодомору

✹ Зміни до митного кодексу щодо митних декларацій та електронної транзитної системи – спільний транзит.

✹ Надали право правоохоронним органам використовувати бпла (8185) Встановили адмін відповідальність для посадових осіб водійських шкіл, а також для сервісних центрів МВС Зміни до процедури банкрутства під час воєнного стану Працюємо конструктивно та на вимогу часу

Ще одна важлива нотатка парламентського дня

Жінкам дозволено переносити дні декретної відпустки.

✹ Згідно ухваленому сьогодні законопроєкті № щодо особливостей використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами надається право працюючим жінкам, у разі відсутності медичних протипоказань, за власним бажанням розпочинати відпустку у зв’язку з вагітністю пізніше, ніж за 70 (90) днів до очікуваної дати пологів.

✹ Крім того, можна буде переносити невикористані дні відпустки на період після пологів.

✹ Водночас загальна тривалість відпустки залишиться незмінною та становитиме 126 днів.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net