Військовослужбовці, які загинули через ракетні удари будуть прирівняні до учасників бойових дій: Лариса Білозір

Про важливі законотворчі дії для військових, що отримали поранення чи загинули у ході проходження військової служби на полігонах та у військових частинах, або під час навчання у військових закладах, розповіла народний депутат Лариса Білозір.

«Країна-агресор неодноразово завдавала ракетних ударів по військових навчальних закладах, навчальних та військових частинах, де постраждали військовослужбовці.

На жаль, склалася ситуація, коли такі військові та їх сімʼї опинилися фактично «за рамками» дії законодавства. І тут справедливість нарешті відновлена, адже вони теж захищали державу, втрачали здоров’я, деколи, на жаль, і життя.

Тепер вони будуть прирівняні до учасників бойових дій», – розповіла у своєму фейсбуці Лариса Білозір.

Ці зміни важливі для військовослужбовців ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Законопроєктом передбачено також:

✹Надання статусу сім’ї загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України сім’ям військовослужбовців, які померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва, травми або захворювання під час проходження військової служби або навчання у військових навчальних закладах, навчальних частинах (центрах), військових частинах по яких були завдані ракетні, артилерійські, авіаційні удари.

✹Забезпечення надання соціальних гарантій таким військовослужбовцям, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни, та сім’ям загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Також, за словами пані Лариси, проголосували законопроєкт про створення Державного реєстру санкцій, за основу – законопроєкт щодо легалізації медичного канабісу, розширення прав вагітних на відпустку та низку важливих економічних ініціатив.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net