Про це повідомила учасниця української делегації в ПАРЄ парламентарка Лариса Білозір.

Тільки що в ПАРЄ ми провели та проголосували вкрай знакові та історичні для України резолюції, – повідомила народна депутатка.

В ці важкі дні для України, коли наші захисники боряться за кожен сантиметр нашої землі, тут в Раді Європи також твориться історія дякуючи нашим захисникам, нашому сильному та незламному народу!

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

«Забезпечення справедливого миру в Україні та тривалої безпеки в Європі», доповідач Юліан Булай та «Роль Ради Європи у запобіганні конфліктам, відновленні довіри до міжнародних інституцій та просуванні глобального миру», доповідачка Леся Василенко.

Отже, згідно голосування та врахування всіх правок української делегації ПАРЄ, Асамблея, яка складається з парламентарів з 46 країн Європейського субконтиненту:

  •  визнає Голодомор актом геноциду, спрямованим на знищення української нації і закликає 46 національних парламентів своїх країн-членів ухвалити резолюції, що визнають Голодомор геноцидом;
  •  висловлює підтримку розширеній угоді Ради Європи про реєстр збитків завданих через російську агресію;
  •  закликає національні парламенти просуватися вперед для найшвидшого запуску Реєстру збитків та якнайшвидше реалізувати та удосконалити всеосяжний механізм компенсації збитків для України;
  •  компенсувати часткові збитки шляхом передачі Україні конфіскованих активів РФ;
  •  якнайшвидше дійти до згоди стосовно правової форми міжнародного спеціального трибуналу;
  •  підтримати Міжнародний кримінальний суд та Спільну групу розслідувань у притягненні до відповідальності російських військових за військові злочини та злочини проти людяності;
  •  обʼєднатися задля повернення депортованих до РФ українців, посередництвом міжнародних організацій;
  •  підтримати формулу миру Президента України Володимира Зеленського;
  •  підтримати Україну в її боротьбі за захист своєї незалежності, суверенітету та територіальної цілісності шляхом надання політичної, фінансової, правової, гуманітарної та військової допомоги.

Ці, безумовно історичні рішення ПАРЄ для нашої країни, прокоментував Президент України Володимир Зеленський.

Я вдячний Парламентській Асамблеї Ради Європи за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Відновлення історичної справедливості та віддання данини пам’яті жертвам Голодомору посилає повідомлення про те, що справедливість неминуча за всі минулі та нинішні злочини Москви.

Читати також: Тріумф парламентської дипломатії України. ПАРЄ визнала Росію терористичним режимом

Коментуючи підтримку європейської спільноти, парламентарка від Вінниччини Лариса Білозір зазначила, що Європа має й надалі обʼєднуватися заради збереження світу від третьої Світової війни, збереження від смерті демократії та вільного світу.

“Україна — переможе, росія — буде покарана за усією суворістю міжнародного права, Європа — продовжить надавати нам усю можливу підтримку”, – написала в соціальні мережі народна депутатка.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net