Вінницький суд встановив, що депутатка Вінницької обласної ради Ірина Івасюк (ред.) керувала транспортним засобом з ознаками алкогольного сп’яніння та наклав на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян в сумі сімнадцять тисяч гривень в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.

Нагадаємо, наше видання першим оприлюднила інформацію про інцидент, який стався у Вінниці під час комендантської години на нашому телеграм-каналі.

Сама пані Ірина, так само, як і її чоловік – заступник голови облради Ігор Івасюк відмовилися коментувати дану інформацію, не відреагували й лідери партії “Українська Стратегія Гройсмана” від якої обирались депутати на останніх місцевих виборах. Чим лише посилили підозру у вінничан, що певний інцидент мав місце.

До теми: У Вінниці, під час комендантської години зупинили нетверезого депутата облради

І ось 10 жовтня 2023 року до Єдиного державного реєстру судових рішень була внесена ухвала Вінницького міського суду.

Суд, зокрема, встановив, що 26.08.2023 року о 00:43 год. по вул. Соборна, 68 в м. Вінниця водій ОСОБА_1 керувала транспортним засобом марки «Audi Q5», д.н.з. НОМЕР_2 , з ознаками алкогольного сп`яніння. Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку ОСОБА_1 відмовилася.

«Особа № 1», а це, як не складно здогадатися – вінницька депутатка – під час судового засідання свою вину не визнала, суду повідомила, що вона не їхала за кермом, а просто перебувала в автомобілі, оскільки їй необхідно було забрати документи. Однак відеозапис з нагрудних камер поліцейських свідчив про інше – Ірина Івасюк була у момент зупинки автівки за кермом.

Більше того, з’ясувалося, що на момент зупинки авто поліцейськими, була комендантська година, фари у машини були вимкнені, а перепустки для пересування по місту у депутатки не було.

Суд зафіксував факт адміністративного порушення та призначив Ірині Івасюк штраф у розмірі 17 тис. грн.

Слід відзначити і достатньо різкі формулювання у рішенні суду, який вважає поведінку депутатки під час спілкування з правоохоронцями неадекватною.

Слід відзначити і достатньо різкі формулювання у рішенні суду, який вважає поведінку депутатки під час спілкування з правоохоронцями неадекватною.

Пряма мова: Поведінка ОСОБИ_1 свідчить про її небажання пройти огляд на стан сп`яніння, вона не слідує за поліцейськими у службовий автомобіль, натомість зачиняється з середини в автомобілі і не реагує на пропозиції поліцейських. До моменту складання протоколу спілкування поліцейських з ОСОБА_1 триває майже дві години, ОСОБА_1 всіляко намагається затягнути час, стверджує, що чекає адвоката. Так запис розпочато 0:45, і о 2:55 поліцейський повідомляє ОСОБА_1 , що щодо неї складено протокол за ст. 130 КУпАП.

Читайте нас в Telegram: лише важливі новини про війну, політику та ексклюзивна аналітика

Після складання поліцейськими протоколу ОСОБА_1 заявляє, що вона його підписувати не буде, оскільки бажає пройти огляд на стан сп`яніння.

Суд вважає таку поведінку неадекватною, направленою на створення штучних умов для порушення поліцейськими строків щодо складання протоколу, і для уникнення відповідальності за скоєне правопорушення.

Цікаво інше. Вінницькі топ-персони, проповідуючи відданість курсу на Європу і європейські стандарти, самі не хочуть їм слідувати. Як бачимо, крім того, що Ірина Олексіївна порушила низку правил, вона ще й тривалий час не визнавала за собою провини і намагалася заплутати справу. Хоча, на наш погляд, публічного вибачення перед виборцями в соцмережах було б достатньо.

У тій самій Франції, коли жінка найбільш рейтингового кандидата на посаду президента Франсуа Фійона встрягла у корупційний скандал, це поставило хрест і на його шансах на обрання главою держави, і на подальшій політичній кар’єрі.

У Вінниці, як бачимо, все обійшлося діалогами у соціальних мережах та невеличким штрафом.

Але репутація, а тим більше – репутація політична, є такою справою, що вибудовувати її слід доволі тривалий час, а зруйнувати можна дуже швидко.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал і отримуйте політичні новини та якісну аналітику першими https://t.me/politarenainfo

Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net